Verbič poražen na 'večnem' ukrajinskem derbiju

Kijev, 31. 05. 2020 18.45 |

V ukrajinskem nogometnem prvenstvu je bil v nedeljo na sporedu dvoboj najboljših ekip, Šahtarja iz Donecka in Dinama iz Kijeva. Čeprav je bil Šahtar domačin, so ga brez gledalcev odigrali v Kijevu, kar pa ekipe iz rudarskega mesta ni zmotilo, saj je slavila s 3:1.

Verbič (v modrem dresu) med tekmo Lige Evropa z Olympiakosom v Pireju.
Verbič (v modrem dresu) med tekmo Lige Evropa z Olympiakosom v Pireju. FOTO: AP

Slovenski reprezentant Benjamin Verbič je za Dinamo igral od začetka do konca. Kijevčani so prek Vitalija Bujaljskija v 38. minuti sicer povedli, a že minuto pozneje je Marlos izenačil. V drugem delu je v 67. minuti Marlos dosegel svoj drugi gol na tekmi, končni izid pa je v 74. minuti postavil Marcos Antonio.

Šahtar je z zmago storil še en korak k naslovu državnega prvaka, pred drugouvrščenim Dinamom ima osem krogov pred koncem že 16 točk prednosti.