
Bologna, ki pod vodstvom srbskega trenerja Siniše Mihajlovića kar devet krogov ni poznala poraza, je tokrat doma klonila proti gostom iz Milana, za katere je prvič zadel Anglež David Beckham. Domačini so tekmo začeli odločno in že v deveti minuti povedli, iz najstrožje kazni je bil uspešen prvi strelec italijanskega prvenstva Marco Di Vaio (15 zadetkov).
Gosti iz Milana so se po prejetem zadetku hitro prebudili in rezultat poravnali v 13. minuti, je slabo posredovanje domačega vratarja Francesca Antoniolia izkoristil izkušeni Clarence Seedorf in izid izenačil na 1:1. Varovanci Carla Ancelottija so slabe štiri minute pozneje rezultat obrnili. V kazenskem prostoru je padel Gianluca Zambrotta, sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen. Strel iz bele točke je natančno izvedel brazilski zvezdnik Kaka (2:1).
Tekma se je lomila ob koncu prvega dela igre, najprej je v 41. minuti svoj drugi rumeni karton in posledično rdečega dobil domači igralec Gaby Mudingayi. Samo dve minuti pozneje je znova zadel Kaka po lepi podaji Pata in povišal vodstvo Milana na 3:1. V drugem delu igre so igralci Milana imeli povsem kontrolo nad igro. Prvi gol v Serie A je dosegel tudi angleški zvezdnik David Beckham, ki je v 59. minuti po podaji Clarencea Seedorfa z močnim strelom z desne strani premagal domačega vratarja in postavil končnih 4:1 za rdečo-črne.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.