Vodilna v Bundesligi prepričljiva pred domačimi navijači

Dortmund, 27. 01. 2019 15.53 |

Dortmundska Borussisa je še naprej zelo prepričljiva in tudi odločna, da prekine Bayernovo vladavino v Bundesligi. Rumeno-črni so v 19. krogu nemškega prvenstva pred domačimi gledalci premagali Hannover s 5:1. Bayern se je na Allianz Areni mučil s Stuttgartom, ki se krčevito bori za obstanek v ligi. Po prvem polčasu je bilo še neodločeno, v nadaljevanju pa so Bavarci le strli odpor gostov (4:1).

• Vrhunci tekem Bundeslige
    02:58
    Vrhunci tekem Bundeslige
  • Iz 24UR: Borussia ne popušča v Bundesligi
    00:29
    Iz 24UR: Borussia ne popušča v Bundesligi
Borussia je ohranila šest točk naskoka pred Bayernom.
Borussia je ohranila šest točk naskoka pred Bayernom. FOTO: AP
Nemški nogometni prvoligaš Hannover je ostal brez trenerja. Vodstvo kluba je namreč odpustilo Andreja Breitenreiterja, ki je ekipo vodil od marca leta 2017.
Dortmundska Borussia je pred izločilnimi boji Lige prvakov očitno v dobri formi. Dobila je tudi drugo tekmo spomladanskega dela nemškega prvenstva. Hannover je doma ugnala s 5:1. Srečanje je bilo odločeno v prvi polovici drugega polčasa, ko so rumeno-črni v sedmih minutah dosegli kar 3 zadetke. Trener Hannovra je po tekmi ostal brez službe, Borussia pa se je petnajst krogov pred koncem Bundeslige le še utrdila na vrhu lestvice.

Razlog za prekinitev sodelovanja so slabi rezultati, ekipa je brez zmage še osem krogov, nazadnje je z 1:5 izgubila proti Borussii iz Dortmunda. Hannover je na prvenstveni razpredelnici na predzadnjem mestu, pred zadnjim Nürenbergom je le zavoljo boljše razlike v danih in prejetih golih. "Odločitev je bila zelo težka, tako za klub kot za mene osebno. Z Andrejem sva bila v odličnih odnosih, lahko bi rekli, da sva postala zaupna prijatelja, a žal zadnji rezultati niso bili na njegovi strani, mi pa smo morali nekaj storiti. Hvala mu za vse, ima največ zaslug, da smo prišli v prvo ligo in v njej lani tudi ostali," je dejal športni direktor Hannovra Horst Heldt. Vodstvo nemškega nogometnega prvoligaša Hannovra je hitro našlo zamenjavo za trenerja Andreja Breitenreiterja. Na njegovo mesto je imenovalo Thomasa Dolla. Breitenreiter je brez službe ostal po sobotnem porazu proti Borussii Dortmundu. Doll je s Hannovrom sklenil pogodbo do junija 2020.

Doll je nekdanji trener Hamburga in Dortmunda, nazadnje je vodil madžarski Ferencvaros. "Thomas Doll je opravil izjemno delo, dokazal je, da s časom doseže svoje cilje. Tudi v zadnjem času, ko je deloval na Madžarskem, je pozorno spremljal nemški nogomet. Bundesligo pozna," je povedal športni direktor Hannovra Horst Heldt. Breitenreiter je tretji trener v Bundesligi, ki je v tej sezoni ostal brez službe. Tayfun Korkut je moral zapustiti klop Stuttgarta, Heiko Herrlich pa Bayerja iz Leverkusna.