Vukušić sam 'zmlel' Rudarja, visok poraz Maribora v Sežani

Sežana, 09. 07. 2020 19.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
T.Š., STA
99

Nogometaši CB Taborja Sežane so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma premagali Maribor s 4:1. Gostitelji so že po prvem polčasu vodili s 3:1. Na ligaški lestvici Maribor za sedem točk zaostaja za ljubljansko Olimpijo, ki je v Stožicah visoko, s 5:0 premagala moštvo velenjskega Rudarja. Ante Vukušić je dosegel štiri gole.

Čeprav so vodilni Ljubljančani gostili zadnjeuvrščeni Rudar, ki v sezoni še nima zmage, je nekatere ljubljanske navijače tekma nekoliko skrbela. Bali so se, da bi lahko njihovi ljubljenci tekmece podcenjevali, se z njimi mučili, toda bojazen je bila odveč. Minila je že po prvi akciji domačih, iz katere je padel gol, ki je poskrbel, da so lahko varovanci Dina Skenderja igrali sproščeno in celo nekoliko varčevali z močmi. Kljub temu so z zelo učinkovito igro prišli do visoke zmage, s katero so obdržali štiri točke prednosti pred drugouvrščenim Celjem, prednost pred Mariborom, ki si je v Sežani privoščil spodrsljaj, pa povečali na sedem točk.

Ante Vukušić, v sredini, je dosegel štiri od petih golov Olimpije.
Ante Vukušić, v sredini, je dosegel štiri od petih golov Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Prvi gol je padel že po 37 sekundah. Stefan Savić in Ante Vukušić sta izvedla zanju tipično akcijo, ob podaji prvega je najboljši strelec lige utekel v prazen in med nogami Mateja Radana poslal žogo v mrežo. Ne dolgo zatem je imel svojo priložnost tudi Rudar, vendar je Damjan Trifković z roba kazenskega streljal čez gol. V 17. minuti pa je bilo na semaforju že 2:0. Po protinapadu je Luka Menalo po desni strani prišel v kazenski prostor, močno streljal, Radanu pa je žoga v gol spet ušla med nogami.

Ljubljančani, ki so igrali brez kaznovanega Tomislava Tomića, so posest žoge prepustili tekmecem, a kadar so prišli v njihov kazenski prostor so tudi zadeli. Najprej je Vukušić izkoristil podajo Endrija Cekicija, njegov prvi strel je Radan sicer ubranil, a se je žoga od Hrvata srečno odbila za njegov Hrbet. Vukušič je do odmora zadel še enkrat, in sicer je bil za "hat trick" že na drugi zaporedni tekmi po podaji Menala uspešen z glavo. To je bil že njegov 25. gol v sezoni, na lestvici najboljših strelcev je imel takrat pred drugouvrščenim rojakom in napadalcem Celja Dariom Vizingerjem že štiri gole prednosti.

A se pri tem ni ustavil. Že po 14 sekundah drugega dela je nekdanji igralec splitskega Hajduka udaril še enkrat, potem ko so njegovi soigralci z agresivnostjo ukradli žogo Velenjčanom, je iz kazenskega prostora spet natančno meril. Ker je bil tekma odločena, je Skender štirikratnega strelca poklical na klop, igrišče sta zapustila tudi Savić in Cekici, a Ljubljančani so si še naprej pripravljali priložnosti. Prek Menala, ki tudi ni dočakal konca na igrišču, so zadeli še okvir vrat, imeli so enajstmetrovko, toda Romanu Bezjaku je Radan strel ubranil, tako ko tudi v akciji v 89. minuti, ko je slovenski reprezentant sam prišel pred njega.

Statistika tekme Olimpija - Rudar
Statistika tekme Olimpija - Rudar FOTO: Sofascore.com

Poraz Maribora
Sežanci so še drugič v sezoni na svojem igrišču premagali državne prvake. Konec oktobra lani je bilo v 14. krogu 4:1, zgodba pa se je ponovila tudi osem mesecev pozneje. Izid je bil isti, za Mariborčane, ki so tokrat v Sežani sicer hitro povedli, pa je ponovljena zgodba še večji šok od prve, saj so s porazom storili velik korak nazaj v boju za prvaka. Na drugi strani so se Sežanci približali obstanku v ligi, na lestvici so prehiteli Domžale in prišli na sedmo mesto.

Gledalcem, ki so se zbrali na sežanskem stadionu, ni bilo treba dolgo čakati na razburljive dogodke. Mariborčani so povedli že v prvem resnejšem napadu, ko je Amir Dervišević neposredno iz stranskega avta vrgel žogo v kazenski prostor, kjer je bil Špiro Peričić hitrejši od svojega čuvaja in z glavo poslal žogo pod prečko gola vratarja Ariana Renerja. Toda veselje vijoličastih je bilo kratko, domači so namreč že v naslednjem napadu izenačili. Lep gol je dosegel nogometaš iz Slonokoščene obale Kevin Doukoure, ki se je odločil za strel z 20 metrov, njegovega projektila pa vratar Jasmin Handanović ni mogel zaustaviti.

Trener Maribora Sergej Jakirović,
Trener Maribora Sergej Jakirović, FOTO: Damjan Žibert

Rodrigue Bongongui, ki se je vrnil v Sežano, potem ko mu propadel prestop v Izrael, je nekaj minut zatem z zapravljeno priložnostjo pokazal, da si gostitelji želijo več kot le točko, polnemu izkupičku pa so se približali v 26. minuti, ko je Stefan Stevanović po prodoru Bongonguija z lepo potezo spravil žogo v mrežo. Do odmora so Štajerci veliko poskušali s streli od daleč, domača obramba jim je ponudila tudi lepo priložnost, a je Rener Marcosu Tavaresu ubranil strel iz neposredne bližine, v zadnjih trenutkih pa na nasprotni strani tega ni uspelo Handanoviču. Bongongui je levi strani ukradel žogo neodločnemu Peričiću, nato pa podal žogo na drugo stran, kjer je Eriku Salkiču ni bilo težko poslati za hrbet mariborskega vratarja.

Gostujoči trener Sergej Jakirović je že ob polčasu opravil tri zamenjave, Andreju Kotniku, enemu od novih mož na igrišču, se je ponudila prva priložnost v drugem polčasu, a je streljal mimo gola. Kazen je prišla v 56. minuti, veliko dela pri novem golu domačih je opravil Stevanović, ki je lepo umiril žogo in jo podal v prazen prostor, Leon Sever pa je z natančnim strelom zatresel mrežo. Mariborčani so imeli v drugem delu terensko premoč, a jalovo, domači so bili v protinapadih nevarnejši, Sever je v 83. minuti celo zatresel vratnico, priložnost za peti gol je imel še prej tudi Stevanovič, streljal je čez gol.

Statistika tekme Tabor Sežana - Maribor.
Statistika tekme Tabor Sežana - Maribor. FOTO: Sofascore.com

Izida:
CB 24 Tabor Sežana - Maribor    4:1 (3:1)
0:1 Peričić (7.), 1:1 Doukoure (8.), 2:1 Stevanović (26.), 3:1 Salkić (45.), 4:1 Sever (56.)
Olimpija - Rudar                5:0 (4:0)
1:0 Vukušić (1.), 2:0 Menalo (17.), 3:0 Vukušič (35.), 4:0 Vukušič (40.), 5:0 Vukušić (46.)