Gladka zmaga Bayerna za utrditev vodstva, za Borussio D. zabil 16-letnik

Bremen, 13. 03. 2021 17.20 |

M.G., J.B.
1

Nogometaši Bayerna so v 25. krogu nemške bundeslige slavili na gostovanju v Bremnu pri tamkajšnjem Werderju (3:1), s čimer so se še utrdili na vrhu ligaške lestvice, kjer imajo zdaj 58 točk. Do zmage je prišla tudi Borussia Dortmund, ki je doma z 2:0 ugnala Hertho iz Berlina. Drugi gol je v sodniškem dodatku dosegel šele 16-letni Youssoufa Moukoko.

Lewandowski in Müller
Lewandowski in Müller FOTO: AP

Znova se je pri gostih iz Münchna med strelce vpisal izjemni poljski napadalec Robert Lewandowski, ki je zabil tretji zadetek Bavarcev. Zdaj je neverjetni Poljak že pri 32 golih in šestih podajah v tej sezoni. Pred tem sta se med strelce v prvem polčasu vpisala še Leon Goretzka in Serge Gnabry. Častnik zadetek za domačine je v 86. minuti dosegel rezervist Niclas Fullkrug

Bayern se je z zmago utrdil na vrhu ligaške lestvice, Bavarci so vpisali še 58. točko sezone, zdaj imajo pet točk več od drugega Leipziga, ki pa bo svojo tekmo igral v nedeljo. Z visoko zmago (5:0) nad bledim Schalkejem je tretje mesto utrdil Wolfsburg.

Statistika tekme Werder - Bayern
Statistika tekme Werder - Bayern FOTO: Sofascore.com

V večerni tekmi je Borussia Dortmund doma z 2:0 ugnala berlinsko Hertho. Prvi zvezdnik rumenih Erling Haaland tokrat ni imel svojega dne, saj ni imel veliko priložnosti, je pa zato zablestel 16-letni rezervist Youssoufa Moukoko. Mladi napadalec, rojen leta 2004, je vstopil v 84. minuti namesto kapetana Marca Reusa, v prvi minuti dodatka pa je postavil izid srečanja. Še pred tem je na začetku drugega dela v polno meril Julian Brandt.

Borussia je sedaj peta, za četrtim Eintrachtom iz Frankfurta ima ob tekmi več točko zaostanka. Za že omenjenim Wolfsburgom pa zaostaja za zajetnih šest točk.