Visoka zmaga Španije, Grki do zmage na Kosovu

Madrid, 06. 09. 2020 22.53 |

STA, M.G.
8

Grška nogometna reprezentanca je na svojem drugem zaporednem gostovanju lige narodov v ligi C v skupini 3 premagala Kosovo z 2:1 (1:0) in se po točkah izenačila s Slovenijo. Španci so v ligi A v skupini 4 v Madridu s kar 4:0 premagali Ukrajino. Remi med Švico in Nemčijo.

Španci so tudi po zaslugi dveh golov Ramosa napolnili ukrajinsko mrežo.
Španci so tudi po zaslugi dveh golov Ramosa napolnili ukrajinsko mrežo. FOTO: AP

Španci so proti Ukrajini povedli že v tretji minuti, ko je Sergio Ramos uspešno izvedel enajstmetrovko. Isti igralec je v 29. minuti vodstvo povišal, izid prvega polčasa je postavil Ansu Fati, končnega pa Ferran Torres.

Zelo lepo predstavo sta pokazala Švica in Nemčija. Obe ekipi sta imeli ogromno priložnosti, nekaj več jih je zapravila Švica. Nemci so v vodstvo prišli z natančnim strelom Ilkaya Gündugana v 14. minuti, v 58. je izenačil Silvan Widmer. Največ priložnosti je zapravil švicarski napadalec Haris Seferović.

Grki izenačeni s Slovenci
Grška nogometna reprezentanca je na svojem drugem zaporednem gostovanju v skupini 3 C lige narodov premagala Kosovo z 2:1 (1:0) in se po točkah izenačila s Slovenijo. Grke je že v tretji minuti v vodstvo popeljal Dimitrios Limnios, na 2:0 je v 51. minuti povišal Dimitris Siovas, poraz domačih pa je ublažil Bernard Berisha v 82. minuti.

V ligi B je v skupini 3 drugo zmago zabeležila Rusija, s 3:2 je v gosteh ugnala Madžarsko. Na začetku drugega polčasa je že vodila s 3:0, na koncu pa trepetala za tri točke. Spet je razočarala Srbija, ki je na Marakani s Turčijo odigrala brez golov. V skupini 4 je Wales v izdihljajih tekme z golom Neca Williamsa prišel do druge zmage, Finska pa je na gostovanju presenetila Irsko in zmagala z 1:0. V ligi D so Ferski otoki v gosteh z 1:0 ugnali Andoro, Malta in Latvija pa sta igrali 1:1.