
Takšo je za španski časnik El mundo deportivo ocenil profesor na barcelonski univerzi Jose Maria Gay de Liebana.
Liebana pojasnjuje, da je imelo omenjenih pet lig za 8,704 milijarde evrov prihodkov in 10,277 milijarde evrov odhodkov, kar pomeni, da izguba znaša 1,573 milijarde. Samo dolg prve španske lige po Liebanovih besedah znaša 3,479 milijarde evrov.
"Ta španska liga ni resna niti transparentna. Ni klubov, ki bi imeli račune za prejšnja poslovanja," je dejal Liebana in ocenil, da imata od vseh klubov najboljši finančni položaj Bayern in Arsenal. Liebana izpostavlja tudi madridski Real kot primer sumljivega zapravljanja denarja, "saj njegovi računi niso jasni in so dvomljivi".
Kot posebej nerealno zapravljanje pa navaja ceno Brazilca Neymarja. "Ni mi jasno, kako lahko nekdo plača 60 milijonov evrov za 19-letnika," je povedal Liebana in dodal, da v krizi v nogomet vstopa umazan denar. "Ko je nogomet v občutljivem položaju, vanj prihaja denar, ki ga je treba oprati. Nekateri špansko ligo kar imenujejo pralnica," je še dejal Liebana.

Ta svetuje tudi boljšo porazdelitev prihodkov od prodaje televizijskih pravic v španski ligi, saj se "Barcelona in Real Madrid trudita za centralizacijo pravic". "Kako je mogoče, da v Španiji od televizijskih pravic zaslužijo 636 milijonov evrov, v Italiji pa 915 milijonov. Prav tako ni jasno, kako en klub, kot je na primer Wigan, 16. v angleški ligi, od televizijskih pravic dobi več denarja kot vsi španski razen Barcelone in Reala Madrida," je zaključil Liebana.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.