Vodišek, Apau, Davidson, Čanađija in Alves tudi uradno zapustili Olimpijo

Ljubljana, 01. 07. 2018 15.26 |

Z zadnjim junijskim dnem so vrste državnih in pokalnih prvakov iz slovenske prestolnice tudi uradno zapustili Rok Vodišek, Mitch Apau, Jason Davidson, Dario Čanađija in Ricardo Alves. Vodišku, Apauu in Alvesu so se pogodbe iztekle, medtem ko sta bila Čanađija in Davidson posojena do konca junija s strani hrvaške Rijeke.

Ricardo Alves
Ricardo Alves FOTO: Damjan Žibert
V Brežicah so nogometaši Olimpije odigrali drugo pripravljalno tekmo. Po zmagi na prvi, ko so bili s 4:0 boljši od Šampiona iz Celja, so se tokrat pomerili s hrvaškim prvoligašem Lokomotivo iz Zagreba. Dogovor med trenerjema je bil takšen, da je bil prvi del tekme dolg 60 minut, drugi pa 45. Po prvem so bili rezultatsko uspešnejši nogometaši iz Zagreba, ki so po protinapadu zadeli v 34. minuti, uspešen je bil Musa.
S tekmo proti zagrebški Lokomotivi so zmaji zaključili s pripravami v Čatežu. Po prostem dnevu sledi zadnjih deset dni priprav za začetek kvalifikacij za Ligo prvakov.
Ljubljančani so bili več pri žogi, najlepšo priložnost v prvem delu igre pa so zapravili prav nekaj trenutkov pred prejetim golom, ko je podajo Andresa Vombergarja želel v gol pretvoriti Stefan Savić, a je streljal preveč po sredini gola. Z razdalje sta poskušala še Rok Kronaveter in Danijel Miškić, oba premalo natančno. Trener Ilija Stolica je prvič priložnost ponudil obema zadnjima novincema Marku Putinčaninu, ki je začel tekmo, in Harisu Kadriću, ki je v igro vstopil 15 minut pred koncem prvega dela.

Rok Vodišek
Rok Vodišek FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je trener Olimpije povsem premešal enajsterico, še naprej pa so bili zmaji tisti, ki so narekovali tempo igre. Do izenačujočega zadetka so prišli v 78. minuti, ko je Rijad Kobiljar žogo sprejel v kazenskem prostoru Lokomotive, eden izmed zagrebških branilcev ga je na nedovoljen način zaustavil in sodnik je dosodil enajstmetrovko. Zanesljiv izvajalec je bil Andrija Kaludjerović. Pred koncem tekme smo videli še dva gola. Najprej je Jakić z razdalje premagal mladega Aneja Mrežarja, ki je dobil priložnost ob koncu tekme, zmaji pa so izenačili že v naslednjem napadu. Kingsley Boateng je poskusil s predložkom, zadel v roko branilca Lokomotive in Olimpija je dobila še drugo enajstmetrovko. Tudi v drugo je k žogi pristopil Kaludjerović, z močnim strelom je premagal vratarja gostov in postavil končni rezultat tekme.

NK Olimpija Ljubljana - NK Lokomotiva Zagreb 2:2 (0:1)
Kaludjerović 78./11m, 98./11m; Musa 34., Jakić 97.