Vrhunci LaLige: Maščevanje Felixa, slavje Reala, Girona še naprej preseneča

Ljubljana, 04. 12. 2023 16.45 |

STA, M.D.
5

Za vas smo pripravili vrhunce prav vseh tekem 15. kroga španske LaLige. V osrednji tekmi kroga sta se soočila Barcelona in Atletico Madrid, edini zadetek na tekmi pa je dosegel nekdanji igralec Atletov Joao Felix. Tudi vodilni ekipi prvenstva Real Madrid in Girona sta bili (dan prej) uspešni.

Atletico Madrid je v 15. krogu španskega nogometnega prvenstva izgubil z 0:1 v gosteh z Barcelono. Jana Oblaka, slovenskega reprezentančnega vratarja ekipe iz španske prestolnice, je premagal Joao Felix v 28. minuti. Barcelona je prevladovala na igrišču in je bila boljša v praktično vseh statističnih kategorijah, imela je tudi štiri strele več proti vratom Atletica. Slednji pa je imel dva več v okvir vrat (4:2), a je bilo to premalo vsaj za remi.

Slovenski kapetan Jan Oblak je ob strelu nekdanjega soigralca Joaa Felixa bil nemočen. FOTO: AP

Girona je pred katalonskim derbijem z Barcelono naslednji teden znova navdušila. Po remiju ta teden z Bilbaom je obrnila zaostanek 0:1 iz 56. minute ter z dvema goloma Urugvajca Christiana Stuanija v 82. in 88. minuti ohranila stik z Real Madridom.

Real Madrid je na domači zelenici zanesljivo prišel do treh točk. V prvem polčasu je zadel Brahim Diaz (26.), v drugem pa Rodrygo (57.). Pred zadnjo tekmo dneva v Barceloni so se Mallorca in Alaves ter zadnjeuvrščena Almeria in Betis, ki je od 27. minute po rdečem kartonu Hectorja Bellerina igral oslabljen, razšli brez zadetkov z 0:0. Mallorca že deset prvenstvenih tekem v nizu ni zmagala, njenih osem neodločenih izidov sezone pa je rekordnih v ligi. Athletic Bilbao je prepričljivo (4:0) premagal Rayo Vallecano.