Vrhunci Ligue 1: PSG premagal Elsnerjev Le Havre, Lyon še naprej tone

Ljubljana, 04. 12. 2023 17.53 |

M.D., STA
0

Za vas smo pripravili vrhunce vseh tekem 14. kroga francoske Ligue 1. Za slovenske ljubitelje nogometa vsekakor izstopa obračun PSG-ja in Le Havreja našega trenerja Luke Elsnerja. Aktualni prvaki iz Pariza so kljub rdečemu kartonu svojega vratarja že v 10. minuti odbili napade domačih in slavili 2:0. Obračun Lensa in Lyona je ponudil kar pet zadetkov (3:2). Nica pa je s porazom proti Nantesu vodilnemu PSG-ju ponudila priložnost za pobeg na štiri točke prednosti.

Nogometaši Le Havra, ki ga s klopi vodi slovenski trener Luka Elsner, so v 14. krogu francoskega prvenstva doma izgubili proti Paris Saint-Germainu z 0:2. Italijanski reprezentant Gianluigi Donnarumma je nespametno zunaj kazenskega prostora z nogo v glavo udaril Josueja Casimirja ter si prislužil predčasno pot pod prho. Za nameček se je nekaj minut prej poškodoval tudi Fabian Ruiz in moral z igrišča. Kljub deseterici na zelenici pa je PSG povedel, ko je v 23. minuti podajo Ousmana Dembeleja izkoristil najboljši strelec francoskega prvenstva Kylian Mbappe.

Že v petek je Reims z 2:1 ugnal Strasbourg, v soboto pa je Lens z zmago s 3:2 poglobil krizo Lyona. Ta je še naprej zadnji z vsega sedmimi osvojenimi točkami po 13 odigranih tekmah.