Vrhunci Ligue 1: PSG (le) remiziral, Elsnerjev Le Havre odpravil Nice

Ljubljana, 18. 12. 2023 21.21 |

M.D., STA
1

Za vas smo pripravili vrhunce vseh tekem 16. kroga francoske Ligue 1. Za slovenske ljubitelje nogometa vsekakor izstopa obračun Le Havreja našega trenerja Luke Elsnerja in prvih izzivalcev bogatega PSG-ja za naslov francoskega prvaka. Zasedbo iz Nice so Elsnerjevi varovanci odpravil s 3:1. Med tem je Lille v izdihljajih tekme izenačil proti PSG-ju, kar pomeni, da prednost Parižanov na vrhu lestvice znaša pet točk.

Le Havre je prišel do četrte zmage v prvenstvu in je še naprej v sredini lestvice. Tokrat je temelje zmagi postavil v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Emmanuel Sabbi, v 51. minuti je tretji gol za domačo ekipo dosegel Mohamed Bayo, ki je unovčil enajstmetrovko.

V 81. minuti sta bila izključena Samuel Grandsir na domači in Jean-Clair Todibo v gostujoči ekipi, ki je v 91. minuti dosegla častni gol prek Toma Loucheta.

Enega derbijev kroga sta igrala Lille in vodilni Paris Saint-Germain. Parižani so povedli v 66. minuti, Kylian Mbappe je svoj 16. gol sezone dosegel z bele pike v 66. minuti. Že v sodniškem dodatku pa je Lille prišel do točke, potem ko je zadel Jonathan David.