Vrhunci Ligue 1: PSG ponovno brez resnega izzivalca, velika zmaga Elsnerja

Ljubljana, 15. 01. 2024 17.41 |

Za vas smo pripravili vrhunce vseh tekem 18. kroga francoske Ligue 1. Za slovenske ljubitelje nogometa vsekakor izstopa zmaga Le Havreja pod taktirko slovenskega stratega Luke Elsnerja, saj je padel veliki Lyon (3:1). OGC Nice je ostal na drugem mestu, a njegov poraz proti Rennesu (2:0) je z lahko zmago proti Lensu (2:0) izkoristil vodilni PSG. Vsi zadetki in akcije so vam na voljo v spodnjem videu.

Varovanci Luka Elsnerja so povedli v 18. minuti, od 30. minute pa imeli na igrišču igralca več. Na začetku drugega dela so številčno premoč izkoristili, štiri minute pozneje pa prejeli gol, dosegel ga je zvezdnik Lyona Alexandre Lacazette. Toda upanje za goste je bilo kratko, Le Havre je imel v 62. minuti spet dva gola prednosti. Ob koncu so gostje ostali še brez enega igralca, sodnik je izključil še Hrvata Duja Čaleta-Carja.

S pomočjo številčne prednosti je do zmage prišel tudi vodilni PSG, v gosteh je z 2:0 ugnal Lens, ki je imel v sedmi minuti izjemno priložnost za vodstvo, Przemyslaw Frankowski je namreč zapravil enajstmetrovko. To je v 30. minuti kaznoval Bradley Barcola, v sodnikovem dodatku pa je moral predčasno pod prho izključeni Jonathan Gradit in že takrat je bilo jasno, da se bodo domači težko prebili do točke. Končni izid je v 90. minuti postavil Kylian Mbappe.