Vrhunci Premier lige: Arsenal uničil Newcastle, poraz Manchester Uniteda

London, 28. 02. 2024 12.05 |

A.M., STA
2

Sinje modri iz Manchestra so na gostovanju pri Bournemouthu vknjižili minimalno zmago, topničarji pa so doma s 4:1 ugnali Newcastle. Aston Villa je s 4:2 premagala Nottingham, Manchester United pa je doma izgubil proti Fulhamu.

Manchester City je imel na tekmi precej večjo posest žoge in štirikrat več strelov (11-2 pa v okvir vrat), premoč pa je kronal šele v 71. minuti, ko je po podaji Argentinca Juliana Alvareza zadel Norvežan Erling Haaland, ki je dosegel svoj 17. gol v ligi in je prvi strelec. Norvežanu so pozneje razveljavili še en zadetek zaradi nedovoljenega položaja.

Navijači West Hama so na zmago čakali skoraj dva meseca, saj njihovi ljubljenci od konca decembra niso uspeli zmagati na osmih tekmah, tokrat pa je že na samem začetku tekme na sceno stopil Jarrod Bowen, ki je proti Brentfordu v prvih sedmih minutah dosegel dva zadetka in poskrbel za vrnitev veselja na London Stadium. Neil Maupay je sicer hitro, že v 13. minuti, znižal na 2:1, a kaj ko je po dobri uri igre še tretjič zapored udaril Bowen, ki je tako dosegel svoj prvi hat-trick v karieri in hkrati postal prvi nogometaš West Hama, ki je dosegel hat-trick na London Stadiumu. Za še več veselja domačih navijačev je s pravo raketo v 69. minuti poskrbel brazilski bočni branilec z italijanskim potnim listom Emerson Palmieri, ki je vodstvo povišal na 4:1, končnih 4:2 pa je v 82. minuti postavil gostujoči napadalec Yoane Wissa.