Vrhunci Premier lige: Nora tekma Cityja in Tottenhama, preobrat Liverpoola

Ljubljana, 04. 12. 2023 16.18 |

M.D., STA
2

Za vas smo pripravili vrhunce 14. kroga angleške Premier lige. Izstopala je nedeljska tekma med Manchester Cityjem in Tottenhamom, ki je poleg šestih zadetkov (3:3) ponudila tudi neverjetno sodniško odločitev v izdihljajih obračuna. Liverpoolov preobrat proti Fulhamu je po številu zadetkov šel celo korak dlje, saj so jih navijači na Anfieldu videli sedem (4:3), slavili pa so domači.

14. krog angleškega prvenstva je zagotovo zaznamoval dvoboj Manchester Cityja in Tottenhama, ekipi sta se merili na Etihadu, na koncu pa zmagovalca nismo dobili. Rezultat tekme je bil namreč 3:3. Po tem, ko je City na domačih tleh vodil 2:1 in 3:2, je Tottenhamov Dejan Kuluševski v 90. minuti izenačil na 3:3. V sodnikovem podaljšku je nato glavni sodnik Simon Hooper po prekršku nad Erlingom Haalandom ustavil igro, čeprav je Haaland uspel podati Jacku Grealishu, ki je pobegnil branilcem in bi se znašel sam pred vratarjem nasprotnikov. Nogometaše in trenerja Cityja je že tako sporna odločitev še bolj razjezila, ker je sodnik trenutek prej s kretnjo roke nakazal, naj se igra nadaljuje (prednost) kljub prekršku.

Po domači zmagi Arsenala 2:1 proti Wolverhamptonu dan prej in zadetkih Bukaya Sake, Martina Odegaarda in Matheusa Cunhe zdaj City za vodilnimi Londončani na tretjem mestu zaostaja za tri točke. Med njima se je z dvema točkama zaostanka za vodilnimi ugnezdil Liverpool, ki je v nedeljo za svoje navijače pripravil izjemno pester in nepredvidljiv obračun s Fulhamom. Gostje so v 80. minuti povedli s 3:2, toda v vodstvu zdržali le sedem minut. Wataru Endo je štiri minute pozneje, ko je vstopil v igro, izenačil, zmagovalca pa je le minuto pozneje odločil Trent Alexander-Arnold.

Trent Alexander-Arnold je na obračunu Liverpoola in Fulhama dosegel odločilni zadetek. FOTO: AP

Tudi na Stamford Bridgeu so navijači uživali ob pogledu na zelenico. Chelsea je s 3:2 doma ugnal Brighton, čeprav je ves drugi polčas igral z igralcem več. Pred izključitvijo Conor Gallagherje v 45. minuti je vodil z 2:1, Enzo Fernandez je nato v 65. minuti s svojim drugim golom, dosegel ga je z enajstmetrovke, vodstvo povišal, gostje so se še približali na gol zaostanka, izenačiti pa jim ni uspelo.

V zadnjem času je vroča Aston Villa, ki bi prav tako lahko prehitela City, pa je padla na trdna tla. Na gostovanju pri Bournemouthu je igrala 2:2, lahko pa je zadovoljna s točko, saj je dvakrat zaostajala, poleg tega pa si je izenačenje priborila v 90. minuti, ko je nov gol dosegel Ollie Watkins.

Arsenal - Wolverhampton           2:1 (2:0)