Vrhunci Serie A: derbi kroga Milanu, Lovrić z golom in asistenco

Ljubljana, 17. 01. 2024 17.37 |

Za vas smo pripravili vrhunce vseh tekem 20. kroga italijanske Serie A. Na derbiju kroga so nogometaši Milana ugnali Romo (3:1), Sandi Lovrić se je na obračunu med Udinesejem in Fiorentino (2:2) podpisal pod zadetek in asistenco, Inter (5:1) in Juventus (3:0) pa sta brez težav prišla do novih zmag. Vsi zadetki in akcije so vam na voljo v spodnjem videu.

Tekma na stadionu San Siro se je končala z zmago Milana nad Romo s 3:1. Za zasedbo iz lombardijske prestolnice so vse gole dosegli Francozi, prvega Yacine Adli (11.), drugega Olivier Giroud (56.), tretjega pa Theo Hernandez (84.). Za moštvo iz večnega mesta je zadel Argentinec Leandro Paredes (69.) z enajstmetrovke.

Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega slovenskega reprezentanta Jako Bijola. Po zaslugi Sandija Lovrića je Udinese v Firencah povedel v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu zunaj kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano. V Avstriji rojeni 25-letni Lovrić je na polovici drugega polčasa podal Florianu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil M'Bala Nzola po natančnem strelu z enajstmetrovke.