Vrhunci sredinih tekem na enem mestu: Inter z minimalno prednostjo, Leipzig in City remizirala

Milano, 23. 02. 2023 09.51 |

Z dvobojema med Leipzigom in Manchester Cityjem ter milanskim Interjem in Portom so se v sredo zvečer zaključile prve tekme osmine finala v elitni Ligi prvakov. V neposrednem prenosu na Kanalu A in VOYO ste lahko v naši družbi spremljali zanimiv obračun med nemškim in angleškim predstavnikom, ki se je končal z neodločenim izidom 1:1. Na drugem srečanju v Milanu pa je z zadetkom Romeluja Lukakuja slavil tamkajšnji Inter, ki se je moral za minimalno prednost pred povratnim obračunom v Portu pošteno potruditi.

Zadetek Riyada Mahreza za vodstvo Angležev

Obračun v svetovni prestolnici mode je poleg minimalne zmage Interja zaznamoval verbalni obračun soigralcev pri črno-modrih Edina Džeka in vratarja Andrea Onane

Bosansko-hercegovski reprezentančni napadalec je bil besen zaradi soigralčevega prigovarjanja glavnemu sodniku v eni od situacij, nakar je posredoval Hakan Calhanoglu in pomiril strasti. Po tekmi sta glavna akterja zgodbe poudarila, da so v tako pomembnih dvobojih čustva še toliko bolj izražena in da ostajata v odličnih odnosih. Za zmago Interja je v polno meril Romelu Lukaku

Na drugi tekmi sredinega večera pa sta se Leipzig in Manchester City razšla z remijem 1:1. Riyad Mahrez je v prvem polčasu popeljal meščane v vodstvo, hrvaški reprezentančni branilec Joško Gvardiol pa je izid izenačil v drugem polčasu in tako poskrbel, da bo povratna tekma na Etihadu odločala o potniku v četrtfinale najprestižnejšega klubskega tekmovanja na svetu.