Chelsea s suvereno zmago napredoval med osem najboljših Lige prvakov

London, 07. 03. 2023 18.11 |

Milan Doknić, Nina Mihalič
16

Zdaj gre zares, danes smo dobili prva četrtfinalista letošnje Lige prvakov. To sta Chelsea in Benfica. Na londonskem Stamford Bridgeu je Chelsea z zadetkom Raheema Sterlinga povedel v 43. minuti. V drugem polčasu so Londončani z enajstmetrovko Kaia Havertza v 53. minuti povedli z 2:0. Po porazu 1:0 v Dortmundu je zmaga v Londonu zadostovala za napredovanje v četrtfinale Lige prvakov.

Zadetek Raheema Sterlinga za vodstvo Cheseaja 1:0

Borussia Dortmund je v srečanje vstopila v vrhunski formi, saj so Nemci v vseh tekmovanjih zmagali 10-krat zapored. V tej seriji se je nahajala tudi tekma proti današnjim nasprotnikom, ki so v Dortmundu klonili z izidom 1:0. Strelec edinega zadetka na tej tekmi Karim Adeyemi je poškodovan, kar je zagotovo vplivalo na igro Borussie.

Enajsterica, ki jo je Edin Terzić poslal na zelenico v Londonu, je bila sledeča: Alexander Meyer, Raphael Guerreiro, Nico Schlotterbeck, Niklas Süle, Marius Wolf, Emre Can, Marco Reus, Salih Özcan, Jude Bellingham, Julian Brandt in Sebastien Haller.

Tekma se je  začela z 10-minutno zamudo zaradi težav ekipnega avtobusa Borussie Dortmund, ki je na stadion prispel prepozno. Očitno so igralci gostujočega moštva na omenjenem prevoznem sredstvu spali, saj je upočasnjena obramba Borussie Raheemu Sterlingu že v drugi minuti pokazala prosto pot do vrat Alexsandra Meyerja. Angleški napadalec se ni znašel in odlična priložnost za izenačenje skupnega izida je splavala po vodi. Sledili sta tudi odlični priložnosti Joaa Felixa v šesti minuti in Kaia Havertza v deveti minuti. Chelsea je na domači zelenici vladal in zgolj vprašanje časa je bilo, kdaj se bo mreža gostov tresla, domači navijači pa rajali.

Zadetek Raheema Sterlinga
Zadetek Raheema Sterlinga FOTO: AP

Tekma je že od začetka bila izjemno dinamična. V 28. minuti je Kai Havertz zatresel vratnico, še pred tem je izkušeni napadalec Borussie Marco Reus v 17. minuti z odličnim strelom s prostega strela namučil Arrizabalago. V 39. minuti je Havertz odlično streljal in žoga se je od okvirja gola preusmerila v gol Borussie, a stranski sodnik je dvignil zastavico in gol ni veljal. Pritisk Londončanov se je stopnjeval, a zadetek ni padel vse do 43. minute, ko je Sterling zmedo v gostujočem kazenskem prostoru izkoristil in s prvim zadetkom na tekmi skupni izid izenačil na 1:1.

Trener Chelseaja Graham Potter je na zelenico Stamford Bridgea poslal enajsterico v kateri je bilo šest igralcev, ki so klub okrepili v letošnji sezoni. Kepa Arrizabalaga, Marc Cucurella, Kalidou Koulibaly, Wesley Fofana, Ben Chilwell, Enzo Fernandez, Mateo Kovačić, Reece James, Joao Felix, Kai Havertz in Raheem Sterling so se zoperstavili nasprotnikom iz Dortmunda v želji, da spreobrnejo rezultatski zaostanek s prve tekme.

Drugi polčas se je začel po okusu Chelseaja, ki je že  v 46. minuti izsilil enajstmetrovko po igri z roko Mariusa Wolfa. Kai Havertz je prvič najstrožjo kazen zapravil, a je zaradi prehitrega vstopa Borussijinih branilcev v kazenski prostor strel lahko ponovil. V drugo je bil natančen in Chelsea je vodil 2:0, oziroma skupno 2:1. Drugi zadetek Chelseaja je tekmo umiril, saj Borussia domačega vratarja ni uspela resno ogroziti. V 76. minuti je stranski sodnik Chelseaju že drugič na tekmi preklical zadetek zaradi prepovedanega položaja.

Izida Lige prvakov:

Chelsea - Borussia Dortmund 2:0

Sterling 43., Havertz 53.

Benfica - Club Brugge 5:1

Rafa Silva 38., Goncalo Ramos 45+2, 57., Joao Mario 71, David Neres 77.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

Hvala, ker ste bili z nami. Že jutri nas čaka nova poslastica. Parižani bodo lovili zaostanek proti Bayernu. Nemci so bili z zadetkom Comana v Parizu boljši 1:0.