Vstopil na igrišče in s prvim dotikom zabil za napredovanje

San Jose, 24. 06. 2020 15.29 |

Zanimiv prizor smo v noči na sredo videli na kostariških nogometnih zelenicah. V dodatnih kvalifikacijah za prvo ligo sta se merila Sporting San Jose in Escazucena. Edini zadetek na tekmi, ki je bil na koncu dovolj za napredovanje, je za domače v 76. minuti zabil Miguel Marin. Veliki junak srečanja je na igrišče vstopil le nekaj sekund pred zmagovitim golom.

Miguel Marin ob proslavljanju zmagovitega zadetka.
Miguel Marin ob proslavljanju zmagovitega zadetka. FOTO: Twitter

Ker se je prvo srečanje, ki ga je na stadionu Nicolas Masis gostila Escazucena, končalo z neodločenih 0:0, je na drugi tekmi edini zadetek poskrbel za končnega zmagovalca. Dosegel ga je rezervist Miguel Marin, ki je na igrišče vstopil prav v 76. minuti. Nemudoma je prevzel odgovornost pri izvajanju prostega strela in s svojim prvim dotikom žogo s kakšnih 20 metrov neubranljivo poslal v zgornji desni vratarjev kot. Nemočni gostujoči vratar je izjemno izvedeni prosti strel lahko le pospremil s pogledom. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to tudi trenutek odločitve, ki je v prvo kostariško ligo popeljal Sporting San Jose.

V kostariški prvi ligi (Primera Divison, op. a.) sicer nastopa 12 moštev. Najboljše štiri ekipe rednega dela se prebijejo v izločilne boje, ki potekajo po vzoru Lige prvakov ali Evropske lige, s to razliko, da sta tudi v finalu odigrani dve tekmi. Letos sta se vse do konca prebila Saprissa in Alajuelense. Prva finalna tekma bo na sporedu 25. junija, povratna pa še pet dni kasneje.