West Ham v Newcastlu pustil dragocene točke

Newcastle, 17. 04. 2021 16.16 |

STA, M.G.
0

West Ham, največje pozitivno presenečenje dosedanje sezone v angleški Premier League, v boju za uvrstitev na mesta, ki vodijo v elitno Ligo prvakov, v 32. krogu ni nadaljeval uspešne serije. Na gostovanju pri Newcastlu je izgubil z 2:3, potem ko je z igralcem manj deset minut pred koncem prišel do izenačenja. Tekmo je odločil rezervist Joseph Willock.

Newcastle - West Ham 3:2
Newcastle - West Ham 3:2 FOTO: AP

West Ham tako s 55 točkami ostaja na četrtem mestu, je pa ponudil priložnost mestnemu tekmecu Chelseaju in Liverpoolu, da ga po 32. krogu prehitita. Londončanom se je prvič zalomilo v 36. minuti, ko je Issa Diop dosegel avtogol, hkrati pa je zaradi drugega rumenega kartona moral v slačilnico Craig Dawson. Številčno premoč so domači izkoristili že pet minut pozneje, po slabem posredovanju vratarja Lukasza Fabianskega se je med strelce vpisal Joelinton.

Po golih Diopa in Jesseja Lingarda iz enajstmetrovke, ki so si jo prislužili po tekmečevem igranju z roko v kazenskem prostoru, je bilo videti, da bo West Ham prišel vsaj do točke, a je to preprečil Willock. Potem ko je takoj po vstopu na igrišče zapravil lepo priložnost, je bil v drugo natančnejši, po predložku z leve strani je bil uspešen s strelom z glavo. S tem je svoji ekipi zagotovil zelo pomembne točke v boju za obstanek.