Wilmots in Kadrić za remi Triglava in Olimpije v Kranju

Kranj, Nova Gorica, 26. 05. 2020 16.34 |

Nogometaši Olimpije, vodilna ekipa slovenskega državnega prvenstva, so pred nadaljevanjem tekmovanja odigrali drugo prijateljsko tekmo. V Kranju so z domačim Triglavom remizirali z 1:1, drugoligaš Gorica pa je visoko premagal Tabor Sežano (4:1).

Prvi vratar in kapetan Olimpije je bil do prekinitve sezone Nejc Vidmar (na fotografiji). FOTO: Damjan Žibert

Za Olimpijo je v deseti minuti zadel Haris Kadrić, za domače pa je v 35. minuti izenačil Marten Wilmots. Pri Olimpiji so pred nadaljevanjem prvoligaškega tekmovanja 5. in 6. junija predvideli tri prijateljske teme; Aluminij so v soboto premagali z 1:0, po današnji tekmi v Kranju jih 30. maja čaka še obračun z Gorico.

Na lestvici po 25. od 36 krogov vodi Olimpija s 50 točkami pred Celjem in Aluminijem (po 45), Mariborom (43), Muro (38), Taborom iz Sežane (29), Bravom (28), Triglavom (27), Domžalami (26) in Rudarjem iz Velenja (10). Olimpija se bo v 26. krogu 6. junija pomerila z ekipo iz Sežane.

Ti so v torek na gostovanju visoko izgubili proti drugoligašu Gorici (1:4). Prvoligaši iz Sežane so povedli že v četrti minuti, ko je zadel Stefan Stevanović. V nadaljevanju pa sta še pred menjavo strani za preobrat poskrbela Diego Bardanca Florez (32.) in Bede Osuji (25., 67., 79.), ki je danes dosegel hat-trick. Ekipo iz Sežane 30. maja čaka obračun s Koprom, pred začetkom nadaljevalna prvenstva pa je predviden še obračun z Biljami.