Wolfsburg z zmago skočil na tretje mesto

Wolfsburg, 31. 01. 2021 20.23 |

Nogometaši Wolfsburga so se po zmagi nad Freiburgom s 3:0 prebili na tretje mesto nemškega državnega prvenstva. Za drugim Leipzigom slovenskega nogometaša Kevina Kampla imajo tri, za vodilnim münchenskim Bayernom, ki ima 45 točk, pa deset točk zaostanka.

Volkovi so na lestvici preskočili Eintracht iz Frankfurta (33), ki je četrti. S točko manj mu sledita Bayer Leverkusen in Borussia iz Dortmunda. Wolfsburg je večino dela opravil v prvem polčasu, ko sta za vodstvo domačih z 2:0 zadela John Brooks in Wout Weghorst. V drugem polčasu je v 85. minuti po grobi napaki gostujoče obrambe piko na i postavil Yannick Gerhardt.

Na edini preostali današnji tekmi 19. kroga je Köln s 3:1 premagal Arminio iz Bielefelda. Najbolj zaslužen za zmago je bil Marius Wolf z dvema zadetkoma.

Že v soboto je bil Bayern s 4:1 boljši od Hoffenheima, Leipzig pa je s Kamplom, igral je 80. minut, ugnal moštvo Bayerja z 1:0. Borussia iz Dortmunda je bila s 3:1 boljša od Augsburga.

Nogometaši Wolfsburga so zmagali in so tretji na lestvici nemškega DP.