Zadnja ekipa poljskega prvenstva pokvarila debi Stankoviću

Umag, 19. 01. 2021 16.52 |

Ljubljanska Olimpija je odigrala prvo tekmo pod taktirko novega glavnega trenerja Gorana Stankovića in na pripravah v Umagu izgubila s poljskim prvoligašem Podbeskidziem (0:2).

Stanković (na fotografiji) je vodenje članov prevzel po povratku v Ljubljano iz Sežane, kjer se je prvič v karieri preizkusil kot glavni trener v najvišjem rangu tekmovanja. FOTO: NK Olimpija Ljubljana

Poljski tekmeci Olimpije, ki trenutno zasedajo zadnje mesto v elitnem domačem prvenstvu, so v izjemnem slogu povedli v 33. minuti, ko je po dolgi akciji žoga v kazenskem prostoru malce srečno prišla do mladega vezista Maksymiliana Siteka, ki jo je z levico neubranljivo poslal pod stičišče vratnice in prečke. Ekipa iz mesta Bielsko-Biala je končni izid postavila v 51. minuti, ko se je po akciji po desnem boku in predložku s strani žoga po strelu z glavo v visokem loku odbila od Denisa Šmeja, vratar Kristijan Sekulić pa jo je z zadnjimi močmi izbil izpod lastne prečke, a le do Mateusza Marzeca, ki z neposredne bližine ni imel težkega dela.