Zajc s klopi pospremil zmago Genoe, nov poraz Kurtićeve Parme

Genova, 24. 04. 2021 17.31 |

Genoa je na uvodni nogometni tekmi 33. kroga italijanskega prvenstva na svojem stadionu Luigi Ferraris premagala Spezio z 2 : 0. Oba gola sta dosegla rezervista, prvega Gianluca Scamacca v 62., drugega pa Eldor Šomurodov v 86. minuti. Slovenski reprezentant Miha Zajc je bil v kadru domače zasedbe iz Ligurije, v igro pa ni vstopil. Manj uspešen pa je bil slovenski reprezentant pri Parmi Jasmin Kurtić, ki je doma izgubil proti Crotoneju (3:4).

Miha Zajc (na sredini) je tokrat dobil nekaj počitka in je tekmo pospremil s klopi. FOTO: AP

Obračun nogometnih ekip iz spodnjega del italijanskega prvenstva se je končal z zmago Crotoneja, ki je v Parmi slavil s 4:3 (3:1). Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za domačo ekipo igral v prvem polčasu, po velikem odmoru ga je zamenjal Yordan Osorio.

Crotone je prevladoval v prvem polčasu. Po golih Lisandra Magallana (14.), Simyja (42.) in Adama Ounasa (45.) - za domače je zadel Hernani (29.) - je ob polčasu vodil s 3:1. Domača zasedba je v začetku drugega polčasa prek Gervinha (49.) in Valentina Mihaila (54.) izenačila na 3:3, zmagoviti gol pa je za goste v 69. minuti z 11-metrovke dosegel Simy.

Vodilni Inter iz Milana, kjer igra nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, bo v nedeljo ob 15. uri gostil Verono, tretjeuvrščena Atalanta Josipa Iličića pa ob 20.45 Bologno. Drugi pari 33. kroga so Benevento – Udinese, Fiorentina – Juventus, Cagliari – Roma (vse v nedeljo), Torino – Napoli in Lazio – AC Milan (obe v ponedeljek).