Zajčev Fenerbahče klonil proti praški Slaviji, Paok brez Kurtića nemočen proti Dancem

Istanbul/Dunaj/Midtjylland, 17. 02. 2022 23.41 |

STA, A.V.
0

Na prvih kvalifikacijskih nogometnih tekmah za preboj v osmino finala v Uefini konferenčni ligi se je le dunajski Rapid Dejana Petrovića veselil zmage nad nizozemskim Vitessejem z 2:1. Turški Fenerbahče Mihe Zajca je v Istanbulu klonil proti praški Slavii z 2:3, grški Paok iz Soluna pa je brez Jasmina Kurtića izgubil proti danskemu Midtjyllandu z 0:1.

Dunajčani so sijajno odprli obračun proti Nizozemcem in v uvodnih šestnajstih minutah zabili dva gola. Prvega je po vsega 33 sekundah igre zabil Ferdy Druijf, drugega pa Marco Grull v 16. minuti. Dejan Petrović je za Dunajčane igral do 68. minute, gostujoča ekipa pa je znižala v 74. minuti prek Loisa Opendaja.

Paok iz Soluna je v Hamletovi deželi klonil z 0:1, edini gol pa je v 20. minuti zabil Joel Andersson. Fenerbahče Mihe Zajca, ki je igral do 75. minute, je na domačem igrišču izgubil proti Slavii. Za gostitelje sta zadela Dimitrios Pelkas (58.) in Ferdi Kadioglu (83.), za goste pa Ibrahim Traore (45.), Oscar Dorley (62.) in Ondrej Lingr (64.).

Povratne kvalifikacijske tekme za preboj med 16 najboljših moštev bodo 24. februarja.

V osmino finala so se že uvrstili Lask Linz, Gent, Roma, Alkmaar, Feyenoord, Koebenhavn, Rennes in Basel. Termini tekem osmine finala so 10. in 17. marca, četrtfinala 7. in 14. aprila, polfinala 28. aprila in 5. maja, finalna tekma pa bo 25. maja v Tirani.