Nogomet

Zaki ima obliž na ustih

London, 28. 10. 2008 09.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nogometaš Wigana Amr Zaki je največje presenečenje angleške Premier League. Egipčan je v dosedanjem delu prvenstva zabil že sedem golov in je že tarča številnih uglednikov.

Tudi zato je trener nogometašev Wigana Steve Bruce egiptovskemu napadalcu Amru Zakiju prepovedal pogovore z mediji. Bruce je ocenil, da bi lahko prevelika medijska pozornost motila egipčanskega reprezentanta, ki s sedmimi goli vodi na lestvici strelcev v Premier League, zato mu je ukazal naj si na usta prilepi obliž. Zaki je pravzaprav največje presenečenja dosedanjega dela angleškega prvenstva, saj je na Otok prišel konec junija kot skoraj povsem neznan nogometaš, ki si še utira pot v vrhunski nogomet in je v Wigan prišel bolj kot ne na preizkušnjo. Še več, vodstvo otoškega prvoligaša z njim pred meseci ni želelo podpisati dolgoletne pogodbe, tako da Egipčan še vedno nastopa kot posojen igralec egiptovskega Zamaleka. In to je bila očitno Wiganova največja napaka.

Amr Zaki
Amr Zaki FOTO: Reuters

Zaki je namreč na Otoku izjemno vroča roba in tarča številnih uglednih ligašev tako v Veliki Britaniji kot tudi drugje po Evropi in arabskem svetu. Predsednik Wigana David Whelan je Zakija že začel primerjati z legendarnim Alanom Shearerjem. "Takšna pozornost je za naš klub nenavadna. Vsak dan se smukajo okoli Zakija nekateri predstavniki klubov in sprašujejo, kakšna je njegova cena in ali je naprodaj. Pritiskajo tudi iz arabskih držav, saj je Zaki mnogim vzor. Ni veliko Egipčanov v Premier League,“ je angleškim medijem povedal prvi mož Wigana, ki bo skupaj s sodelavci naredil vse, da Zakija za več let zaveže s klubom. Verjetno pa so preveč previdni člani Wigana svoj vlak že zamudili in bo Egipčan prej ali slej prestopil v kakšen bogatejši in bolj znan klub.


  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User415200
28. 10. 2008 18.41
pa kwa so to takii loli u wuganu bil je najbolši strelec afriškega prvenstva 2007,bolši od yakubuja,drogbaja,kallouja....pa je taka neznanka
User420055
28. 10. 2008 12.42
murkoo se strinjam!!!! pismo ej dobr igra ni kei :) sam Alan Shearer je najjači!!!!!!širi car!!!!!
Foen
28. 10. 2008 11.32
the american dream
User420893
28. 10. 2008 10.24
amr zaky je car.... zelo močan pa vseeno zelo spreten z žogo.... celo bolj kot luca toni... manjka mu samo še nekaj izkušenj in težkih tekem pa bo. le tako naprej:)