Zdrs Kamplovih bikov v Bochumu

Bochum, 18. 03. 2023 17.52 |

Nogometaši iz Leipziga so v Bochumu izgubili z 0:1, kljub šestemu porazu pa so po nepopolnem 25. krogu nemškega prvenstva zadržali tretje mesto na razpredelnici. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Leipzig igral vso tekmo, edini gol pa je za gostitelje v 48. minuti dosegel srbski branilec Erhan Mašović.

Statistika tekme Bochum – RB leipzig
Statistika tekme Bochum – RB leipzig FOTO: Sofascore.com

Hoffenheim je z dvema goloma Hrvata Andreja Kramarića z 11-metrovk v 24. in 37. minuti ter z zadetkom Ihlasa Bebouja iz Toga iz igre v 51. minuti ukanil berlinsko Hertho s 3:1. Za goste iz nemške prestolnice je v sodnikovem podaljšku zadel Črnogorec Stevan Jovetić.

Wolfsburg je z zadetkom Egipčana Omarja Marmousha v 56. minuti iz Stuttgarta odnesel vse tri točke, obračun med Augsburgom in Schalkejem pa se je končal z 1:1. Za bavarsko zasedbo je zadel Arne Maier v 51. minuti, za porursko pa Marius Bulter z 11-metrovke v prvi minuti sodnikovega podaljška.

Dortmundska Borussia je povozila Köln, po zmagi s 6:1 pa se je zavihtela na prvo mesto v 18-članski bundesligi. Pred Bayernom, ki bo v nedeljo gostoval v Leverkusnu, ima točko prednosti, Leipzig, Union Berlin in Freiburg (slednja imata tekmo manj) pa zaostajajo osem točk.

Rumeno-črni iz Dortmunda so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ko so med 15. in 36. minuto zabili kar štiri gole. Najprej je zadel Raphael Guerreiro, nato pa še Sebastien Haller, Marco Reus in Donyell Malen. Za medle goste iz Kölna je v končnici prvega polčasa zadel Davie Selke, v drugem polčasu pa sta njihovo usodo zapečatila Haller in Reus.

Na petkovi uvodni tekmi 25. kroga sta se Borussia Mönchengladbach in Werder Bremen razšla z 2:2. Za gostitelje sta zadela Francoz Marcus Thuram (48.) in Florian Neuhaus (73.), za Werder pa je oba gola prispeval Marvin Ducksch (65., 89.).

V nedeljo bodo na sporedu še tri tekme. Ob 15.30 se bosta v Berlinu pomerila Union in Eintracht iz Frankfurta, ob 17.30 se bo začela tekma med Bayerjem iz Leverkusna in Bayernom iz Münchna, ob 19.30 pa med Mainzem in Freiburgom.