Paokova zmaga brez Kurtića, Anorthosisova točka s Popovićevim golom

Helsinki, 21. 10. 2021 22.01 |

STA, M.J.
0

Nogometaši HJK Helsinkov, pri katerih je Filip Valenčič igral do 61. minute, so v 3. krogu konferenčne lige v skupini A gostili Maccabi Tel Aviv in izgubili z 0:5. Denis Popović je zadel na tekmi svojega Anorthosisa s Floro, ki se je končala z 2:2, Paok pa je brez Jasmina Kurtića v Københavnu zmagal z 2:1.

• Vrhunci tretjega kroga Konferenčne lige (2. del)
    12:21
    Vrhunci tretjega kroga Konferenčne lige (2. del)
  • Vrhunci tretjega kroga Konferenčne lige (1. del)
    08:25
    Vrhunci tretjega kroga Konferenčne lige (1. del)
Filip Valenčič v dresu Olimpije.
Filip Valenčič v dresu Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Helsinki so doživeli drugi poraz, Maccabi, za katerega so zadeli Gavriel Kanichowsky v 28. in 60., Stipe Perica v 49. z enajstmetrovke, Enric Saborit v 87. minuti prav tako z bele pike in Eden Shamir v sodniškem dodatku, pa je drugič zmagal in ima na vrhu skupine sedem točk, toliko kot Linz, ki je v isti skupini s 3:0 v gosteh premagal Alaškert. Od Slovencev je igral še Denis Popović, ki je z Anorthosisom gostil Floro Tallinn v skupini B. Tekma se je končala z 2:2, slovenski reprezentant pa je prispeval drugi gol svoje ekipe za vodstvo z 2:0. Toda nekdanji napadalec Domžal Rauno Sappinen je z dvema goloma Estoncem priigral točko. Za oba kluba je to prva točka.

Paok je brez poškodovanega Jasmina Kurtića gostoval pri Københavnu in zmagal z 2:1, Danci so praktično vso tekmo igrali z igralcem manj, Grki pa so to izkoristili že v prvem polčasu. Oba kluba ostajata na vodilnih mestih v skupini.

V skupini C je za presenetljivo visoko zmago poskrbel Bodo/Glimt, ki je v boju vodilnih v skupini s 6:1 odpravil Romo.