Zmaji nadigrali Celjane, ki so lahko z remijem še kako zadovoljni

Ljubljana, 02. 03. 2024 16.02 |

Jakob Batič
19

V derbiju 24. kroga sta se v Stožicah pomerili vodilni ekipi prvenstva. Olimpija in Celje sta se razšla brez zmagovalca, s čimer so gostje zadržali sedem točk naskoka. V prvem polčasu je za Celjane z veliko mero sreče zadel Žan Karničnik, tik pred koncem drugega pa je končni izid postavil Marcel Ratnik. Zatem je Redi Kasa stresel vratnico in tako zapravil zlato priložnost za popoln preobrat zmajev.

Olimpija je na krilih svojih navijačev – zbralo se jih je okoli štiri tisoč – nadigrala Celjane, vendar občutne terenske premoči ni uspela kronati z zmago. Še več, vse do 85. minute je celo kazalo na uspeh Celja, a je točko po podaji iz kota zmajem priigral Marcel Ratnik

O tem, kdo je lahko bolj zadovoljen z delitvijo točk, vse pove izjava gostujočega kapetana Denisa Popovića po tekmi: "Danes smo zelo trpeli. Nismo uspeli vzpostaviti naše igre. Olimpija je bila iskreno povedano boljša v vseh segmentih. Lahko bi zadeli za 2:0, a se na koncu ni izšlo. Treba je čestitati Olimpiji za dobro predstavo."

Olimpija – Celje
Olimpija – Celje FOTO: Sofascore.com

Okvir Celja najprej stresel Agba

Zmaji so na krilih dobre forme v zadnjem obdobju silovito krenili v srečanje in vodilne Celjane hitro stisnili na njihovo polovico. V šesti minuti je kot prvi zapretil Pedro Lucas, vendar je meril naravnost v Matjaža Rozmana. Drugo opozorilo je prišlo kmalu zatem, ko je s podobnega položaja zapretil še Raul Florucz, celjski vratar pa vnovič ni imel večjih težav.

Pritisk branilcev naslova se je nadaljeval, Celjani so prežali na protinapade in bili pri tem precej neuspešni. Enega redkih nevarnih je z dobrim posredovanjem prekinil Justas Lasickas. V 29. minuti je bil Rozman že premagan, ko je Peter Agba silovito sprožil z 20 metrov, a je Celjane rešil okvir vrat.

Karničnik kaznoval neumnost Doffa

Prav nič ni kazalo, da bi lahko bledi Celjani prišli do vodstva, dokler ni prve nevarnosti pred svojimi vrati v 40. minuti zakuhal Agustin Doffo. Argentinski vezist se je poigraval na svoji polovici, žogo mu je odvzel borbeni Egor Prutsev, ki jo je preusmeril do Žana Karničnika. Slovenski reprezentant, ki je tokrat igral na levi strani obrambe, je poskušal z nizkim strelom, ki se je od Marcela Ratnika srečno odbil za hrbet nemočnega Denisa Pintola.

V zadnji akciji prvega polčasa, v katerem je bilo kar pet minut sodniškega dodatka, je za Olimpijo neuspešno meril še kapetan Timi Max Elšnik, ki je z glavo sprožil po podaji s prostega strela.

Celjani proslavljajo gol Žana Karničnika.
Celjani proslavljajo gol Žana Karničnika. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu se je vratnica gostov stresla še dvakrat

Tudi v drugem polčasu smo spremljali bolj ali manj enosmeren promet na vrata Celja. Po uri igre se je Zoran Zeljković odločil za trojno zamenjavo in v igro poslal Jorgeja Silvo, Marka Bresta in Ivana Durdova. V napadu zmajev je s tem zavel nov veter, kar je kot prvi nakazal Florucz, ki je prodrl po desni strani, a mu je za boljši zaključek zmanjkalo prostora. Isti nogometaš je bil še enkrat nevaren v 70. minuti, ko je najprej odlično preigraval v slogu Zinedina Zidana, vendar z roba kazenskega prostora ni bil dovolj natančen.

Že v naslednji akciji je Jorge Silva poslal predložek z desne strani, ki je šel skozi celjsko obrambo, na drugi vratnici je do žoge prišel Brest, veselje pa mu je preprečila vratnica. Edino veliko priložnost za Celjane v drugem polčasu je nato zapravil nekdanji zmaj Mario Kvesić, ki so ga domači navijači ob prihodu na igrišče glasno izžvižgali. Hrvaški vezist je dobil lepo podajo z desne strani, a tudi on ni bil dovolj natančen.

Kazalo je, da Ljubljančanom pojenjujejo moči. Vse dokler ni prišla 85. minuta, ko je bil po podaji iz kota najvišji Elšnik, njegov strel pa je na drugi vratnici za Rozmanov hrbet pospravil dobro postavljeni Ratnik.

Zeljković je nato v igro poslal še Ivana Posavca in Redija Kaso. In prav slednji je minuto po zadetku zapravil zlato priložnost za popoln preobrat zmajev, ki bi bil glede na potek srečanja sicer povsem zaslužen. Po hitrem protinapadu, ki ga je začel Elšnik, je Kasa dočakal podajo na drugi vratnici, a je Celjane znova rešila vratnica.