Zmaji v končnici strli odpor žilavih Kranjčanov

Ljubljana, 20. 09. 2018 21.11 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so zasluženo četrtfinalisti domačega pokala, potem ko so v drugem krogu v Stožicah z izidom 2:1 ugnali moštvo kranjskega Triglava. Mož odločitve je bil Matic Črnic.

Zeleno-beli so bili vseskozi boljši tekmec, a so se gostje iz gorenjske prestolnice izkazali za zelo trdoživega tekmeca, ki se je v 82. minuti po natančno izvedenem prostem strelu nekdanjega zmaja Davida Tijanića znašel v položaju, ko bi z malce več sreče lahko pripravil prvovrstno presenečenje.

Matic Črnic je z lepim zadetkom potrdil napredovanje ljubljanske Olimpije v četrtfinale slovenskega pokala. FOTO: SPS/NK Olimpija Ljubljana

Ljubljančani so sicer povedli že v 14. minuti, ko je debitant v zelenem dresu Ivan Lendrić po strelu Stefana Savića odbito žogo pospravil v prazno mrežo gostov. Pred tem sta v 8. minuti odlično akcijo izpeljala drugi debitant v zelenem dresu Eric Boakye in že omenjeni krilni napadalec Savić, a je nato namesto v mrežo žogo v prečko poslal Kingsley Boateng. Ko je že kazalo, da bo po izenačenju nekaj minut pred koncem rednega dela srečanja sledil podaljšek, je v ospredje stopil rezervist Matic Črnic s sijajnim zadetkom v 89. minuti za zasluženo napredovanje Ljubljančanov v četrtfinale domačega pokalnega tekmovanja.