
Pred desetimi dnevi so Raptorsi sredi Los Angelesa pometli z Lakersi. Razlika med obema dvobojema pa je bila je le en posameznik, 220-centimetrov visoki Shaquille O'Neal. Brez njega so Lakersi le povprečna NBA ekipa, z njegovim prispevkom pod obročema pa so upravičeno dvakratni prvaki lige in najresnejši kandidati za ponovni tron. Proti Torontu je "veliki" dosegel 24 točk (le šest skokov), dovolj, da je razbremenil Kobeja Bryanta (31 točk), ki je v tretjem delu igre zabeležil 14 točk in popeljal svojo ekipo do 12 točk naskoka. Vince Carter je bil brez moči; v obrambi je s Tracyjem Murrayom komaj zaustavljal Bryanta, v napadu pa je lahko z metom 11:25 le ublažil poraz.
Sacramento Kingsi so na račun zmage proti Milwaukeeju podaljšali zmagovalni niz na sedem tekem, medtem ko Bucksi že štiri srečanja niso okusili slasti zmage. Kingsi so še posebej prepričljivi na domačem parketu, saj so dobili zadnjih 12 obračunov, skupno pa so v letošnji sezoni le enkrat zapustili Arco areno sklonjenih glav (19-1). Chris Webber je dosegel 15. trojnega dvojčka v karieri - 28 točk, 12 skokov, 10 podaj, Peja Stojaković je zabeležil 29 točk, od tega sedem trojk, Bobby Jackson jih je zbral 22, Vlade Divac pa osem točk in 13 skokov. Pri poražencih je bil najučinkovitejši Ray Allen z 29 točkami.
Miami je zabeležil tretjo zaporedno zmago, kljub temu pa ostaja edina ekipa v ligi, ki v tej sezoni še na nobeni tekmi ni presegla meje 100 točk. Pri domačinih sta bila najboljša Eddie Jones (22) in Alonzo Mourning (21), pri gostih, ki niso zmagali že pet tekem, pa Antawn Jamison (31).
Poleg Lakersov so v gosteh zmagali tudi Seattle Supersonicsi. V Memphisu so slavili z 89:77, dovolj za podaljšanje pozitivne serije, ki zdaj šteje že sedem zmag v zadnjih osmih nastopih. Gary Payton (11 podaj) je 24 točk dosegel s solidnim metom 10:19, Rashard Lewis jih je dodal 19, na drugi strani pa je Jason Williams končal z 19 točkami in 11 podajami.
Izidi:
Memphis Grizzlies - Seattle Supersonics 77:89
Toronto Raptors - L.A. Lakers 89:109
Miami Heat - Golden State Warriors 92:84
Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 115:101