Slovenci popravili vtis in zlahka odpihnili Črnogorce

Ostrava, 04. 09. 2021 17.30 |

Marko Gašparin, Žiga Košec
112

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi skupine B evropskega prvenstva v Ostravi premagala reprezentanco Črne gore s 3:0 v nizih. Četa Alberta Giulianija je z gladko zmago močno popravila vtis s prve tekme, ko jo je ugnala češka reprezentanca.

Izjava Dejana Vinčiča po zmagi nad Črno Goro

"Prebili smo led. Manjkalo nam je par dni priprav in pripravljalne tekme, sedaj se moramo počasi dvigovati in zmagovati," je za našo televizijo po zmagi povedal Dejan Vinčić, eden boljših posameznikov današnje tekme s Črnogorci.

Vse tekme naše reprezentance na EP si boste lahko ogledali v prenosih na Kanalu A in VOYO.

Slovenija je obračun s Črnogorci začela malce zaspano, nasprotniki so namreč povedli s 5:3 v prvem nizu, nato pa je četa selektorja Alberta Giulianija z nizom štirih točk prevzela pobudo, ki je v prvem nizu ni več spustila iz svojih rok. Črnogorci so še zmogli izenačenje na 12:12, nato pa se je slovenski stroj še bolj podmazal. Hitro je prednost narasla na pet, nato pa kar na osem točk (24:16), Slovenci so se na koncu razveselili zmage v prvem nizu z rezultatom 25:17.

Tine Urnaut in Dejan Vinčić sta bila tokrat zelo razpoložena.
Tine Urnaut in Dejan Vinčić sta bila tokrat zelo razpoložena. FOTO: CEV

Tudi v drugem nizu so Slovenci z razpoloženima Dejanom Vinčićem in Tinetom Urnautom nadaljevali z udarnim napadom in dobrim blokom, kar je prinašalo lahke točke: tako so že uvodoma prišli do vodstva z 8:4, nato so se Črnogorci še uspeli približati na 7:9, toda četa Alberta Giulianija je znova dvignila tempo in kmalu povedla za sedem točk (19:12). Niz je brez kakršnih koli težav tudi varno pospravila pod streho (25:16).

Razpored tekem slovenske reprezentance na evropskem prvenstvu v odbojki
Razpored tekem slovenske reprezentance na evropskem prvenstvu v odbojki FOTO: 24UR

Tudi v tretjem nizu so bili Slovenci nerešljiva uganka za Črnogorce. Hitro so prišli do udobnega vodstva (5:1), nato pa prednost še povišali (15:9), ob dobrem vzdušju in razpoloženju v ekipi pa so tekmo varno pripeljali pod streho in tako močno popravili vtis po presenetljivem porazu s Čehi na uvodni tekmi prvenstva. Na koncu so Slovenci tretji niz osvojili z rezultatom 25:16, skupno pa so Črnogorce premagali s 3:0.

Statistika tekme Slovenija - Črna Gora
Statistika tekme Slovenija - Črna Gora FOTO: Sofascore.com

Slovenija - Črna gora 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

17.25

Hvala za vašo družbo, ponovno bodite z nami v ponedeljek ob 18.40, ko se bo Slovenija pomerila z Belorusijo!

17.18

Dejan Vinčič po tekmi: "Prebili smo led. Manjkalo nam je par dni priprav in pripravljalne tekme, sedaj se moramo počasi dvigovati in zmagovati."