Poljaki pred polno dvorano boljši od ACH-ja

Ljubljana, 29. 11. 2023 20.12 |

N.M., STA
0

Odbojkarji ACH Volleyja so v drugem krogu lige prvakov doživeli drugi poraz. Po Itas Trentinu je bil od Ljubljančanov boljša še poljska ekipa Asseco Resovia Rzeszov, ki je v polnem Tivoliju zmagala s 3:0 (21, 23, 21).

Izjava Janija Kovačiča

ACH Volley Ljubljana, za katere se je že po žrebu vedelo, da večje vloge v izredno kakovostni skupini B ne bodo igrali, so se že v prvem krogu z dobro igro upirali italijanskim favoritom, to pa so ponovili tudi pred svojimi navijači proti Rzeszovu. Za razliko od prve tekme tokrat niso bili nagrajeni z dobljenim nizom, večja priložnost za to pa se jim ni niti ponudila.

Kakovostni Poljaki, pri katerih se kruh služi slovenski reprezentant Klemen Čebulj, ekipo pa sestavljajo še ameriški, francoski in štirje poljski reprezentanti, so v vseh nizih vodili od začetka do konca. Zbrani pa so morali biti prav do zadnjih točk, saj so jim mladi gostitelji, ki v ligi nabirajo dragocene izkušnje, dihali za ovratnik do konca tekme.

ACH Volley - Rzeszov
ACH Volley - Rzeszov FOTO: Luka Kotnik

Mlada ljubljanska ekipa vsekakor ni navajena na vzdušje, ki ga je doživela na tekmi proti Rzeszovu. Očitno je potrebovala nekaj časa, da se nanj privadi, izkušenejši gostje so namreč na začetku povedli s 6:2 in 8:3. A kdor je mislil, da jo bodo gosti povozili, se je močno zmotil. Varovanci Radovana Gačiča so vzpostavili ravnotežje, pred končnico so se približali na 17:18, toda nato naredili nekaj napak, kar je tekmec izkoristil.

Še bližje so bili Ljubljančani v drugem nizu. Tudi v njem so sicer ves čas zaostajali, a v končnici prišli le do točke zaostanka, pri izidu 23:24 pa so storili napako na mreži, ki je preprečila izenačenje. Še najlažje so gosti dobili tretji niz, a tudi v njem so se domači pred končnico približali (19:21), toda Poljaki preobrata niso dovolili.