Odbojka

Slovenkam ni uspelo: Poljakinje upravičile vlogo favoritinj

Lodž, 23. 08. 2019 20.06 |

Slovenke so evropsko prvenstvo v odbojki začele s porazom proti favoriziranim Poljakinjam, ki so na krilih domačega občinstva slavile brez izgubljenega niza. Strategu Alessandru Chiappiniju lahko optimizem vlivata predvsem drugi in tretji niz, v katerih so bile Slovenke popolnoma enakovreden nasprotnik in so osvojile 22 oziroma 23 točk.

Tina Grudina je tekmo končalo s štirimi točkami.
Tina Grudina je tekmo končalo s štirimi točkami. FOTO: Aljoša Kravanja

V prvem nizu so Poljakinje pokazale, zakaj veljajo za ene od favoritinj za evropsko krono. Slovenke na visok blok domače reprezentance niso imele pravega odgovora in so v tem delu srečanja dosegle vsega 12 točk. Napad varovankam Alessandra Chiappinija ni in ni stekel, temu pritrjuje tudi podatek, da so imele Slovenke dvakrat slabši odstotek uspešno realiziranih napadov v primerjavi s Poljakinjami.

V nadaljevanju je reprezentanca Slovenija zaigrala bistveno bolje. Skozi celoten niz so bile naše vsaj enakovredne favoriziranim domačinkam, a žal niti to ni bilo dovolj za uspeh. Predvsem v zadnjih točkah niza so tehtnico na stran Poljakinj prevesile izkušnje. Drugi del se je končal z rezultatom 25 : 22.

V tretjem nizu so Slovenke začele sila skromno, tako da je reprezentanca Poljske hitro prešla v visoko vodstvo. Ob izidu 16 : 8 pa so se naše začele nekoliko prebujati in so do konca tekme rezultat nekoliko omilile. Pri rezultatu 24 : 18 se je zdelo, da je srečanje konec, a je Slovenijo v igro z nekaj odličnimi začetnimi udarci vrnila Sara Najdič. Žal je bilo tudi to premalo. Poljakinje so tretji niz dobile s 25 : 23.

Iza Mlakar je bila najbolj razpoložena Slovenka, tekmo je zaključila s 15 točkami. Deset jih je dodala Saša Planinšec, medtem ko se je Lana Ščuka zaustavila pri sedmih. Velja omeniti še Ano Marijo Vovk in Tino Grudino, obe sta prispevali po štiri točke.

V skupini B, kjer je tudi reprezentanca Slovenije, sta bili že pred tem odigrani dve tekmi. Belgija je zanesljivo ugnala Ukrajino (3 : 0), podobno suverene pa so bile tudi odbojkarice Italije, ki so z enakim rezultatom ugnale Portugalke.

V soboto se bodo naše odbojkarice pomerile z Belgijkami. S prenosom na Kanalu A in VOYO začenjamo ob 17.50.

Evropsko prvenstvo, skupina B
Poljska - Slovenija 3 : 0 (12, 22, 23)
Belgija - Ukrajina 3 : 0 (10, 19, 22)
Italija - Portugalska 3 : 0  (15, 14, 13)

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.03

Časa za počitek ne bo veliko

Podobno kot pred štirimi leti, ko so naše odbojkarice na uvodni tekmi EP na Nizozemskem prav tako izgubile z gostiteljicami, so Slovenke EP otvorile tudi tokrat. A časa za prebolevanje poraza ne bo veliko, saj slovenske odbojkarice že jutri ob 18.00 (prenos na Kanalu A in VOYO) čaka obračun z Belgijkami, ki so danes s 3:0 premagale Ukrajinke. V nadaljevanje tekmovanja se bodo uvrstile štiri reprezentance. Upamo, da ste kljub porazu uživali v predstavi naših odbojkaric, ki so si s prikazanim gotovo zaslužile vašo podporo tudi v nadaljevanju evropskega prvenstva.

21.59

POL 3:0 SLO (25:12, 25:22, 25:23)

Žal se ni izšlo. Poljakinje so v Lodžu s 3:0 premagale naše odbojkarice. Kljub porazu lahko strokovni štab na čelu z Alessandrom Chiappinijem potegnejo veliko pozitivnega, saj so v nekaterih sekvencah tekme Slovenke bile povsem enkaovredne nasprotnice. če ne celo boljše. A kar se je pokazalo kot Ahilova peta v pripravljalnem obdobju, je bilo usodno tudi na prvem srečanju EP. Nekonstantnost v igri naših, predvsem ob sprejemu, je bila razlika med porazom s 3:0 in morebitnim osvojenim nizom.

21.54

POL 24:23 SLO

Kar pet zaporednih "match žog" so zdaj obranile Slovenke, ki zdaj znova upajo. Sara Nadjič je izjemna na servisu!

21.51

POL 22:16 SLO

Kdo drug kot Malwina Smarzek. Igralka, ki si jo bodo naše odbojkarice še dobro zapomnile, je svojo reprezentanco z uspešnim začetnim udarcem pripeljala na rob zmage.

21.48

POL 20:14 SLO

Niz 5:1, ki so ga uprizorile Slovenke, je z uspešnim blokom prekinila Agnieszka Kakolewska.