Italija gladko v četrtfinale, Portugalci namučili Nizozemce

Ostrava, 12. 09. 2021 20.33 |

STA, M.J.
0

Na evropskem odbojkarskem prvenstvu sta znana še dva četrtfinalna para. Italijani se bodo za polfinale borili z Nemci, Nizozemci pa s Srbi.

Pogovor z Janijem Kovačičem

Italijani, zmagovalci slovenske predtekmovalne skupine B, so se z lahkoto uvrstili tudi v četrtfinale. V osmini finala so Latvijo ugnali s 3:0 (14, 13, 16). Azzurri so z odličnimi servisi, s servisne črte je blestel predvsem Daniele Lavia, Latvijce odstranili od mreže in jih z bloki spravljali ob živce. Prav v nobenem nizu niso imeli težav, Lavia pa je bil s 13 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Italijanom so se v četrtfinalu pridružili Nemci, ekipa italijanskega selektorja, ki je deloval tudi v Sloveniji, Andree Gianija. Nemci so s 3:1 (14, -18, 19, 22) premagali Bolgare, prvo ime tekme je bil Moritz Karlitzek, ki je Bolgare spravljal v obup. Predvsem s servisi, dosegel je kar šest asov, v statistiko pa je vpisal 19 točk. Dve več od Georga Grozerja, ki je prispeval tri ase.

V Gdansku sta bila oba dvoboja izenačena in negotova do konca. Nizozemci so vendarle strli odpor Portugalcev, zmagali so s 3:2 (-22, 22, 24, -20, 13), peti niz so dobili s 15:13. Najboljši igralec tekme je bil nizozemski korektor Nimir Abdel-Aziz, ki je dosegel kar 37 točk, med njimi tri z asi. Tulipani so v četrtfinalu čakali zmagovalca dvoboja med Srbijo in Turčijo, ki so ga branilci naslova sicer dobili, a so se precej namučili. Izid je bil 3:2 (18, -22, -22, 23, 12), Turki so zapravili vodstvo 2:1. Pri Srbiji je 18 točk dosegel Uroš Kovačevič, pri Turčiji pa je bil z 20 najučinkovitejši Adis Lagumdžija.