Rusi gladko prek Grkov do četrtine finala EP v odbojki

Ljubljana, 21. 09. 2019 17.23 |

A.V./J.B.
7

Izločilne boje evropskega prvenstva v odbojki v Stožicah sta odprli Rusija in Grčija. Favorizirani Rusi so gladko slavili, bilo je 3:0 v nizih. V četrtini finala se bodo pomerili z boljšim med Slovenci in Bolgari. Ta tekma se v Stožicah začenja ob 20.30. Prenos na Kanalu A in VOYO pa še pol ure prej.

Vrhunci tretjega niza tekme Rusija vs. Grčija

Prvi niz se je na obračunu med Rusijo in Grčijo začel precej izenačeno. Pri 5:5 sta bili ekipi še poravnani, nato pa so favorizirani Rusi pokazali, zakaj veljajo za ene od favoritov letošnjega prvenstva. Uspel jim je delni izid 5:1, po katerem se Grki niso več pobrali. Razlika se je do konca le še večala. Na krilih Dmitrija Muserskega so Rusi niz dobili s 25:16.

V drugem delu smo spremljali identično sliko kot v prvem. Zadnje izenačenje smo videli pri 4:4, nato pa so se Rusi razleteli po parketu in Grki so bili znova povsem nemočni. Reprezentanca Rusije je v tem delu dosegla kar sedem točk z blokom, medtem ko Grki v prvih dveh nizih niso vpisali niti enega. Na koncu je bilo 25:15.

Tudi v tretjem nizu se moči na parketu niso spremenile. Rusi so zanesljivo vodili celoten potek niza, na koncu pa so, tako kot v prvem, slavili s 25:16. Najbolj razpoložen je bil Dmitrij Volkov z 18 točkami, 12 pa jih je prispeval Ivan Iakovlev.

Rusi zasluženo napredujejo v četrtino finala evropskega prvenstva.
Rusi zasluženo napredujejo v četrtino finala evropskega prvenstva. FOTO: CEV

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

18.46

Konec!

Rusi potujejo v četrtino finala, potem ko so bili boljši od Grčije s 3:0 v nizih. Zadnji se je končal s 25:16.

18.44

21:12

Le še štiri točke in Rusi bodo slavili zasluženo zmago s 3:0 v nizih.

18.42

19:11

Rusi so pred zanesljivo zmago v tretjem nizu. V četrtini finala se bodo udarili z zmagovalcem med Slovenci in Bolgari.