Odbojka

Slovenski prebliski premalo za presenečenje proti močni Belgiji

Lodž, 24. 08. 2019 16.34 |

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je z 0:3 izgubila tudi drugo tekmo na letošnjem evropskem prvenstvu, kjer so bile od varovank Alessandra Chiappinija tokrat boljše favorizirane Belgijke. Že v nedeljo Slovenke čaka morda najpomembnejša tekma tega turnirja s Portugalkami, tudi ta obračun si boste lahko ogledali na Kanalu A in VOYO.

Iza Mlakar po drugem porazu na EP

Slovenskim odbojkaricam tudi na drugi tekmi evropskega prvenstva ni uspelo pripraviti presenečenja. Tokrat niso bile niti blizu osvojenega niza, Belgijke, ki so bile od njih dvakrat boljše že v kvalifikacijah za prvenstvo, so jih ugnale zanesljivo. Slovenkam, ki so spet izredno slabo sprejemale začetne udarce, je lahko žal le za drugi niz, v katerem so se dobro držale do izida 20:20, nato pa slabo odigrale končnico, v preostalih dveh nizih pa dvoma, kdo bo zmagovalec, ni bilo od začetka do konca.

Slovenska ekipa je začela s standardno postavo, ki pa se je na začetku spet povsem izgubila. Pri izidu 2:6 je moral selektor Alessandro Chiappini že vzeti prvi odmor, a tudi to ni pomagalo. Slovenke nikakor niso našle orožja za servis Belgijk, zato niso mogle izdelati akcij. Iza Mlakar je bila videti razpoložena, a je bila premalo, da bi lahko Slovenke tekmice ogrozile, Belgijke so niz dobile s 25:13.

Lana Ščuka (na fotografiji) s soigralkami ni uspela presenetiti favoriziranih tekmic. FOTO: CEV

Pri izidu 5:1 v korist Belgijk je bilo na začetku videti, da se bo kalvarija Slovenk nadaljevala, a nato so vendarle strnile svoje vrste in vzpostavile ravnotežje. Tekmicam so dolgo časa dihale za ovratnik, Saša Planinšec pa je pred končnico izenačila na 20:20. Toda Belgijkam je z dobrimi servisi spet uspelo dobiti tri zaporedne točke, prednosti pa niso zapravile. Na začetku tretjega niza so Slovenke prvič na tekmi povedle, vodile s 7:5, toda nato Belgijkam dovolile, da so spet prišle do serije točk, zapovrstjo so jih dosegle sedem. Pri izidu 21:13 je bilo že jasno, da bo tekme hitro konec, čeprav so Slovenke še poskušale. Prišle so do štirih točk zaostanka, več pa jim ni uspelo.

V nedeljo se bodo Slovenke pomerile s Portugalsko, prvič na prvenstvu bodo v vlogi favoritinj. Prenos tekme si boste lahko na Kanalu A in VOYO ogledali ob 17.50.

Evropsko prvenstvo v odbojki za ženske, 2. krog:

- skupina B (Lodž):
Belgija ‒ Slovenija 3:0 (13, 21, 20)
* Atlas Arena Lodž, gledalcev 2450, sodnika: Kovar (Češka), Ivanov (Bolgarija).
* Belgija: Van Sas, Herbots 20, Lemmens, Van Gestel 9, Grobelna 18, Sobolska 9, Ruysschaert, Strumilo, Janssens 11, Goliat, Van de Vyver 1, Van Avermaet, Guilliams, Stragier.
* Slovenija: Mori 2, Grudina 2, Vovk, Janežič, Zdovc Sporer 1, Mikl, Zatković, Mlakar 19, Najdič 1, Pintar, Ščuka 4, Eržen, Planinšec 9, Potokar 2.

Portugalska ‒ Poljska 0:3 (-14, -16, -11)

Lestvica: 1. Poljska 6 točk, 2. Belgija 6, 3. Italija 3 (-1), 4. Ukrajina 0 (-1), 5. Portugalska 0, 6. Slovenija 0.

- skupina A (Ankara):
Francija ‒ Grčija 0:3 (-12, -21, -21)
Finska ‒ Turčija 2:3 (-24, -15, 20, 21, -10)

Lestvica: 1. Turčija 5 točk, 2. Srbija 3 (-1), 3. Grčija 3, 4. Francija 2, 5. Bolgarija 1 (-1), 6. Finska 1.

- skupina C (Budimpešta):
Estonija ‒ Hrvaška 1:3 (-18, -17, 26, -12)
Romunija ‒ Madžarska 3:1 (23, -21, 24, 22)

Lestvica: 1. Hrvaška 4 točke, 2. Nizozemska 3 (-1), 3. Madžarska 3, 4. Romunija 3, 5. Azerbajdžan 2 (-1), 6. Estonija 0.

- skupina D (Bratislava):
Nemčija ‒ Španija 3:1 (-15, 19, 29, 18)
Švica ‒ Slovaška 0:3 (-20, -16, -22)

Lestvica: 1. Slovaška 6 točk, 2. Nemčija 6, 3. Rusija 3 (-1), 4. Belorusija 0 (-1), 5. Španija 0, 6. Švica 0.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

19.20

To je za nocoj vse z naše strani, hvala, ker ste bili z nami. Se "beremo" spet jutri, z vami sem bil Jan Krstovski.

19.19

Kaja Grobelna je, tako kot ničkolikokrat poprej, zabila skozi slovenski blok in odločila tekmo. Slovenke so se na trenutke dobro upirale favoriziranim tekmicam, a vseeno prikazale premalo, da bi dobile prvi niz na tem turnirju. A veliko pomembnejša kot nocojšnja bo že jutrišnja tekma s Portugalkami, ki si jo boste lahko ogledali na Kanalu A in VOYO (ob 17.50).

19.18

Belgija 3:0* Slovenija

Konec tekme! Belgija je premagala Slovenijo s 3:0!

19.18

Belgija 2:0* Slovenija

Nova točka Slovenk! 20:24 je le še za Belgijke, ki zdaj serijsko zapravljajo "match" žoge. Nova minuta odmora na njihovo zahtevo.