Odbojka

Mariborčani prepričljivi na gostovanju pri Salonitu

Kanal, 18. 03. 2021 20.56 |

Odbojkarji Merkur Maribora so storili velik korak k svojemu prvemu finalu državnega prvenstva po dolgem času. V Kanalu so na prvi tekmi polfinala premagali Salonit Anhovo s 3:0. Odbojkarji Calcit Volleyja pa so v prvem polfinalnem obračunu 1. DOL za moške v Kamniku premagali ACH Volley s presenetljivimi 3:0. Ljubljančani v letošnji sezoni prvič po letu 2005 rednega dela niso končali na prvem mestu.

Rok Možič in Gregor Ropret
Rok Možič in Gregor Ropret FOTO: Aljoša Kravanja

Mariborčani so na gostovanju v dolini Soče prišli do gladke zmage, a še zdaleč niso imeli lahkega dela. Salonit se je prav v vseh nizih Štajercem dobro upiral, a je bil v končnicah premalo zbran, da bi lahko pripravil presenečenje, predvsem pa je izvajal premajhen pritisk na tekmečev sprejem. Domači so sicer tekmo začeli z veliko spoštovanja do tekmeca, hitro zaostali z 2:5, a tudi hitro vzpostavili ravnotežje in se enakovredno kosali s tekmecem vse do zaključka. Pred končnico so vodili z 19:18, a nato dovolili tekmecem, da dosežejo tri zaporedne točke. To še ni bilo odločilno, saj je Salonit še enkrat povedel s 23:22, toda dve njihovi napaki in točka Žige Donika so v prednost pahnile Mariborčane. V drugem nizu se je, pri rezultatu 12:13,  pri gostih, v obrambni akciji reševanja žoge, huje poškodoval  korektor Ahmed Ikhbayri. Utrpel je zlom roke nad zapestjem.  Na njegovo mesto je v nadaljevanju vstopil reprezentant Alen Šket, ki je v prvem nizu igral na položaju sprejemalca - napadalca.  Poškodba enega ključnih mož v dosedanjem delu sezone pa gostov ni zmedla in so zmagovito nadaljevali polfinalni dvoboj.

Čeprav so tudi v nadaljevanju nudili dober odpor, pa so bili v prvem nizu vseeno najbližje osvojenemu nizu. Rok Možič, dosegel je 18 točk, Donik in Šket.