Odbojka

Mariborski odbojkarji poraženi na gostovanju v Italiji

Ancona, 26. 01. 2022 21.19 |

Odbojkarji moštva Merkur Maribor so v 4. krogu Lige prvakov v gosteh izgubili proti italijanski ekipi Lube Civitanovi z 0:3 (–18, –15, –19).

Odbojkarji Maribora tudi po četrti tekmi skupine C Lige prvakov ostajajo brez točke. Na gostovanju pri evropskemu in svetovnemu podprvaku, ekipi Lube Civitanove, se je niso niti nadejali, saj je kakovost precej na strani Italijanov, ki so tekmo dobili s 3:0. Italijanska ekipa, katere član je tudi Rok Jerončič, Slovenec z italijanskim potnim listom, ki je tokrat dobil priložnost v tretjem nizu in dosegel enega izmed treh asov ekipe, je s 3:0 dobila tudi prvo medsebojno tekmo v Mariboru, z 11 točkami pa tudi vodi v skupini.

Izkušeni domači zvezdniki so tekmo nadzorovali od začetka do konca. Že v prvem nizu so ves čas vodili. Zanesljiv napad, v katerem se je izkazal predvsem Marlon Yant, in dobra obramba proti najnevarnejšemu mariborskemu napadalcu, Ahmedu Ihbajriju, katerega uspešnost v napadu je bila le 25-odstotna, sta zadostovala, da so niz gladko dobili.

Njihova premoč je bila še izrazitejša v drugem nizu, ko so napadu dodali še blok. Korektorju Ihbajriju nikakor niso dovolili, da bi se razigral, Libijcu pa niso na pomoč priskočili niti preostali napadalci. To je bil glavni razlog za poraz v nizu s 15:25.

Še najbolje so se slovenski prvaki upirali v tretjem nizu. Tako kot v prvih dveh niso niti enkrat vodili, so pa izenačili na 17:17. A nato sta reči v svoje roke vzela Gabi in Lucarelli ter domačim zagotovila gladko zmago. Mariborčani so sami dosegli le 26 točk, od tega Roland Gergjy osem, povsem pa je zatajil Ihbajri, ki je dosegel le štiri.

Varovanci Sebastijana Škorca bodo naslednjo tekmo Lige prvakov odigrali v torek, 8. februarja, ko bodo v dvorani Tabor gostili poljsko ekipo Zaksa Azoty Kedzierzyn-Kozle.