Slovenci ogreli svoje motorje in po Črnogorcih pometli še z Belorusi

Ostrava, 06. 09. 2021 07.41 |

Nina Mihalič, Marko Gašparin
15

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na tretji tekmi evropskega prvenstva ugnala reprezentanco Belorusije s 3:0 (20, 20, 15) v nizih in tako vpisala drugo zmago na tem prvenstvu. Slovenci so si bolj ali manj že zagotovili mesto v izločilnih bojih.

Pogovor s Klemnom Čebuljem po zmagi nad Belorusijo

Slovenci so gospodarili večji del prvega niza, ko so najprej povedli z 8:4, potem pa z 10:5 in nato še z 21:13. Belorusi so se sicer malce približali v zaključku prvega niza, ko so dosegli delni izid 3:0 in  zaostanek zmanjšali na 16:21. Sledila je minuta odmora na zahtevo Alberta Giulianija, a to ni prekinilo niza Belorusov, ki so z dobrim serviranjem Uladzislaua Davyskibe dobili naslednje tri točke in prišli na vsega dve točki zaostanka (19:21). Nato so se – še pravi čas – zbudili slovenski fantje in z dvema zaporednima točkama na servis Jana Kozamernika lažje zadihali (23:19). V zaključku prvega niza so izkoristili prvo zaključno žogico in prvi niz pod streho pospravili z rezultatom 25:20.

Začetek drugega niza je bil precej bolj izenačen, Belorusi so vodili s 6:5, nato pa je vajeti v svoje roke znova vzela slovenska reprezentanca. Prvič v nizu so z dvema točkama razlike povedli pri rezultatu 11:9, nato so prednost še povečali na 13:10, precej lažje pa so zadihali ob vodstvu 18:13, ko je moral reagirati tudi beloruski selektor Viktar Bekša. Minuta odmora ni bistveno zalegla, Slovenci so drugi niz rutinirano pripeljali do konca, zaključil pa se je tako kot prvi: z rezultatom 25:20.

Začetek tretjega niza je bil podoben začetku drugega, reprezentanci sta se poravnali na 6:6, nato pa je Slovenija znova dala v prestavo višje in z delnim izidom 6:2 so varovanci Alberta Giulianija povedli z 12:8. Sledila je minuta odmora na zahtevo beloruskega selektorja, a ni ni zalegla. Bistvenih sprememb na parketu arene Ostravar ni bilo: Slovenci so povedli s 14:9, prednost je nato še narasla na 17:10, ob izidu 20:12 za Slovenijo pa je znova reagiral beloruski selektor Bekša, ki je vzel minuto odmora. A niti ta minuta odmora ni predramila beloruske čete, Slovenci so se na koncu razveselili zmage s 25:15 v zadnjem, tretjem nizu. Skupno so slavili s 3:0 v nizih.

Slovenci so z uspehom na tekmi z Belorusijo tako vpisali še drugo zmago na tem prvenstvu, ob tem pa imajo še en poraz, in sicer z uvodne tekme s Češko. Že v torek četo Alberta Giulianija čaka zahtevna preizkušnja, ko bo nasprotnik precej težji, in sicer bo slovenskim fantom nasproti stala reprezentanca Bolgarije. Prenos tekme bo ob 15.40 na Kanalu A in VOYO.

EP v odbojki, Ostrava, skupina B:
Slovenija – Belorusija 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

Slovenija potrebuje navijače!

Naši fantje vas pričakujejo v nadaljevanju prvenstva ... Vzdušje na tribunah je zares odlično!