Oranžni zmaji ostajajo odbojkarski vladarji: 'Vsa čast Kamničanom, a razlika v kakovosti je očitna'

Ljubljana, 19. 04. 2019 08.19 |

M.J./E.Č./STA
0

Odbojkarji ljubljanske ekipe ACH Volley se veselijo še 15. zaporednega in skupno 16. naslova državnih prvakov. Finalno serijo proti v zadnjih letih edinemu pravemu konkurentu iz Kamnika so dobili s 3 : 0. Serijski državni prvaki so potrdili veliko premoč v slovenskem odbojkarskem prostoru.

Matija Pleško FOTO: Damjan Žibert

Tretjo zmago v velikem finalu in končno zmago v seriji na tri zmage so dosegli težje kot na drugi tekmi v Kamniku, a lažje kot na prvi v Tivoliju. Dvoma, da bodo dosegli nov uspeh, pa vseeno ni bilo niti v enem trenutku, ne glede na to, da so tretji niz Ljubljančani gladko izgubili. "S psihološkega vidika je bila to najtežja tekma v finalni seriji. Ko enkrat povedeš z 2 : 0 v zmagah, čakaš samo še tisto zadnjo stopničko. Kljub vsemu sem svoje igralce opozarjal, naj razmišljajo točko po točko, morda niz po niz, nič drugega, ampak je bilo vseeno težko. Na trenutke smo igrali v krču, mislim pa, da smo vseeno večji del tekme igrali sproščeno, in plod tega je bila naša zmaga. Mislim, da zasluženo, saj smo državno prvenstvo končali brez poraza," je po končani finalni seriji in novem državnem naslovu povedal Matija Pleško, ki je opravljal dvojno vlogo, igralca in trenerja ekipe ACH Volley.

Ljubljančani se veselijo še 15. zaporednega in skupno 16. naslova državnih prvakov. Kamničani so ostali pri treh, še petič zaporedoma pa so državno prvenstvo končali na drugem mestu.