V Ostravi odbojkarji 'pilili' formo pred prvo tekmo EP

Ostrava, 01. 09. 2021 18.57 |

Matic Flajšman, T.Š., T.V.
0

Slovenski odbojkarji so prispeli v Ostravo, kjer so že opravili prvi trening. Na Češkem je tudi naša ekipa, ki bo vsak dan podrobno poročala o vsem dogajanju na Eurovolleyju, prenose vseh tekem slovenske izbrane vrste pa si boste seveda lahko ogledali na Kanalu A in VOYO. Prva tekma je na sporedu v petek, tekmec pa češka reprezentanca.

• Iz 24UR: Odbojkarji prispeli v Ostravo. Kaj jih čaka?
    02:18
    Iz 24UR: Odbojkarji prispeli v Ostravo. Kaj jih čaka?
    Iz SVETA: V petek odbojkarje čaka prva tekma

Z današnjima uvodnima tekmama v skupinah C in D se je začelo odbojkarsko evropsko prvenstvo. V skupinskem delu EP poteka še v dveh drugih državah – poleg Talinna in Tampereja tekme gostita še poljski Krakov v skupini A in češka Ostrava v skupini B, v njej bo igrala tudi slovenska izbrana vrsta. Ta ima na prvenstvu visoke cilje po odličnem nastopu in četrtem mestu ob debiju v Ligi narodov ter srebru na zadnjem EP leta 2019. Prvi nastop varovance selektorja Alberta Giulianija čaka v petek proti domačinom Čehom.

V Tampereju je domača Finska v okviru skupine C ugnala Severno Makedonijo s 3:1, prva dva niza so dobili zanesljivo s 25:20 in 25:15, tretjega tesno izgubili s 24:26, nato pa v zadnjem znova slavili s 25:22.

V Talinu je reprezentanca Estonije v skupini D doživela poraz proti Latviji z 1:3. Latvijci so bili boljši v prvih dveh nizih in ju dobili 25:23 in 25: 22. Tretji niz so dobili Estonci s 25:16, zadnji niz pa je znova pripadel Latvijcem s 25:21 za prve tri točke v boju za napredovanje v osmino finala. Vanjo se uvrstijo najboljše štiri reprezentance iz vsake od štirih skupin.