Slovenci proti Kameruncem zanesljivo zmagali s 3:0

Ljubljana, 26. 08. 2022 22.19 |

Milan Doknić, Nina Mihalič
14

Prenos na POP TV in VOYO se je začel ob 20.00, priprave so se začele že dolgo prej. Kdaj se bo za Slovenijo končalo domače svetovno prvenstvo, bo znano kmalu, upajmo, da šele 11. septembra v Katovicah, ko bo kapetan slovenske reprezentance Tine Urnaut v zrak dvignil pokal svetovnih prvakov. Navijači lahko sanjamo, za igralce pa se je danes začela dolga in naporna pot do svetovnega odbojkarskega vrha. Prva ovira na tej poti so bili afriški podprvaki Kamerunci, ki so v prvem nizu klonili 25:19. Drugi niz je bil tesnejši, a ga je znova osvojila Slovenija (25:23). Tretji in odločilni je znova pripadel domačinom, tokrat 25:21.

Vrhunci prvega niza, ki ga je osvojila Slovenija

Pred tekmo je o slovenski reprezentanci spregovoril njen nekdanji selektor in trenutni vodja francoske reprezentance, ki je na prvi tekmi skupine prepričljivo s 3:0 premagala Nemce. Andrea Giani se je že usmeril proti nedeljski tekmi proti njegovim nekdanjim varovancem. "Slovenska reprezentanca in njeni fantje so zelo bojeviti. Slovenci imajo radi šport in mu sledijo. Moja ekipa se bo morala pripraviti, ker tekma ne bo lahka," je pred tekmo Slovenija – Kamerun dejal Giani. Če ne bo lahka za Francoze, ki so aktualni olimpijski prvaki in zmagovalci svetovne lige, kaj so šele lahko pričakovali Kamerunci?

Glede na njihov prihod v dvorano, ki je bil, milo rečeno, prešeren, lahko sklepamo, da jih ni pretirano skrbelo:

Slovenski odbojkarji od prihoda Romuna Gheorgheja Cretuja na selektorsko mesto znova delujejo veliko bolj samozavestno. Zmage v pripravljalnem obdobju so se nizale, vzdušje v taboru se je stopnjevalo, vse malenkosti je selektor pokril in napake odpravil. Prišel je čas, da odbojkarji, ki so nas v zadnjih letih tolikokrat razveselili na evropskih prvenstvih, tudi svetu pokažejo, česa je zmožna Slovenija.

Negotov začetek in stopnjevanje pritiska

Prva točka je pripadla domačinom. Kamerunci so odgovorili, nato pa so sledile tri neodgovorjene točke Slovencev. Afričani se niso ustrašili in kmalu so povedli z 11:8. Slovencem igra v napadu ni stekla po načrtu, kljub temu pa gostom niso pustili, da jim pobegnejo predaleč. Ujeli so jih pri 12:12, kmalu pa tudi prehiteli. Če je kdo pričakoval velike prednosti Slovencev in lahko zmago, to sprva ni bilo samoumevno, počasi pa so domačini stopnjevali tempo in vse bolj odločno prebijali nepopustljivo obrambo gostov.

20. točka prvega niza je pripadla Slovencem, Kamerunci so jih v tem trenutku na računu imeli 16. Kmalu je semafor kazal že pet točk prednosti Slovenije. Vse je bilo na svojem mestu. Prvi niz se je končal z rezultatom 25:19 za Slovenijo.

Drugi niz bolj izenačen

Drugi niz so Slovenci odprli silovito in povedli s 4:0. A znova naloga ni bila tako lahka, kot je sprva delovalo. Kamerunci so vselej držali stik s Slovenci. Ob izidu 13:8 je selektor Kameruna zahteval minuto odmora, ki je njegove varovance zbudila, in kmalu je pri sodniku enako zahtevo izrazil tudi slovenski selektor. Kamerunci so se namreč približali na zgolj dve točki zaostanka (17:15). Minuta oddiha vročekrvnih Afričanov ni pretirano ohladila, kljub temu pa so Slovenci goste držali na varni razdalji. Na koncu je tudi drugi niz "ostal doma". Rezultat drugega dela je bil bolj tesnih 25:23.

Tudi tretjič so se Kamerunci pošteno upirali

Rezultat po prvih 22 točkah je bil izenačen, nato je Klemen Čebulj z močnim napadom razveselil domače navijače. Sledil je silovit servis Tončka Šterna, napad Gregorja Ropreta, nov odličen servis Šterna in Slovenija je vodila s 15:11. Slovenski odbojkarji so se znova razigrali in kmalu so po servisu Alena Pajenka vodili za pet točk (18:13). Neumorni Kamerunci se znova niso zlahka vdali, kmalu so zaostajali za zgolj eno točko z 21:20. Tudi nova minuta odmora jih ni umirila. Kljub temu pa so Slovenci znova izkoristili svoje superiorne izkušnje in znanje ter zadnji niz osvojili s 25:21.

Skupina D:

Francija – Nemčija 3:0 (25:22, 28:26, 26:24)

Slovenija – Kamerun 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.12

HVALA ZA VAŠO POZORNOST!

Čeprav Slovenija jutri ne igra, nas spremljajte na KANALU A in VOYO! Prenašali bomo tekme skupin E in F, kjer bo še posebej zanimiva večerna tekma med Italijo in Kanado.

22.11

Za konec si poglejmo še statistiko današnje tekme!

22.04

ČESTITKE!

22.00

Slovenija je danes zanesljivo zmagala z rezultatom 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)!

Po reprezentanci Kameruna nas že v nedeljo čakajo olimpijski prvaki ter zmagovalci Lige narodov. Pomerili se bomo proti Francozom, ki so bili danes boljši od Nemcev.