Slovenci na krilih navijačev do druge zmage, Finci sicer odvzeli niz

Ljubljana, 14. 09. 2019 22.48 |

J.K./R.G./M.G./M.J.
31

Slovenski odbojkarji so zmagovito vstopili v evropsko prvenstvo. Na uvodni tekmi je s 3:0 padla Belorusija, na drugi pa je Slovenija s 3:1 premagala žilave in nepopustljive Fince (18, 24, -24, 15). Slovenija po dveh tekmah tako ostaja neporažena in optimistično pričakuje nedeljsko tekmo s Turki (prenos te na Kanalu A in VOYO ob 20.00).

10:59

"Mislim, da je padec koncentracije botroval temu da smo izgubili ta tretji niz, ampak uspeli smo zbrati glave in s podporo navijačev dobiti zadnji niz," je novinarki Sanji Modrić v studiu Kanala A po tekmi razlagal Žiga Štern, eden boljših posameznikov na tekmi s Finsko. "Vsak niz se bo na koncu poznal. V nedeljo nas čaka še ena tekma, zdaj je treba sprazniti glave, in na polno z enako podporo navijačev," je še dodal Štern, nanašajoč se na izgubljeni tretji niz. "Veselje je, ampak o teh zmagah ne smemo razmišljati, saj najtežji nasprotniki šele prihajajo," je zaključil Štern.

"Zagotovo smo uživali, vzdušje je bilo super. Pravzaprav smo morali zmagati. Malo smo padli v tretjem nizu, a vesel sem, da smo tej publiki prinesli to zmago. Samo tako naprej," je Maticu Flajšmanu razlagal Jan Kozamernik. "Zbrali smo glave po izgubljenem nizu, vedeli smo, kaj moramo narediti. Definitivno je to bila češnjica na vrhu torte, pripeljali smo tekmo varno domov, tako kot smo si želeli na začetku. Zelo sem vesel," je še pojasnil Kozamernik. O Turkih pa: "Niso lahek nasprotnik in treba bo biti maksimalno pripravljen."

Po navdušujoči predstavi proti Belorusiji bi bil neuspeh proti Finski veliko razočaranje. Slovenija je bila v obračunu nesporen favorit. Na zadnjih medsebojnih tekmah je bila uspešnejša, na kakovostni lestvici je višje, igrala tudi v svoji dvorani. In Slovenci so v uvodnem nizu, rezultat je bil nazadnje v finsko korist pri 9:8, pred 7863 gledalci kmalu prevzeli pobudo in z natančnimi servisi, ob zares bučni podpori navijačev kmalu strli Fince in zanesljivo dobili prvi niz.

Tudi v drugem so hitro prevzeli pobudo, povedli z 8:4, nato pa je bil dvoboj v tem delu igre precej bolj rezultatsko izenačen. Naša odbojkarji so v končnici tega niza nekajkrat povedli za dve točki, a so jih Finci ujeli pri 24, odločitev o zmagovalcu drugega niza pa je padla v podaljšku, ko so Dejan Vinčić in druščina dosegli nekaj "hrabrih" točk in Slovenija je po odličnem bloku dosegla 26. točko v nizu in povedla z 2:0.

Naši odbojkarji so v tretjem nizu prvi osvojili točko, a nato so potek igre narekovali Finci, ki so ves čas vodili, večkrat tudi za pet točk. Nazadnje pri rezultatu 15:20, a je minuta odmora slovenske klopi zaustavila nalet Skandinavcev in končnica tega niza je bila tudi napeta. Slovenija je imela celo zaključno žogo za končno zmago s 3:0, a je ni izkoristila, zato pa so bili Finci bolj zbrani in znižali izid v nizih na 1:2.

V četrtem pa popolna slovenska dominacija. Izgubljeni niz je naše odbojkarje očitno močno podžgal in od začetka so prevzeli rezultatsko pobudo in hitro povedli s 6:1. Tudi preostanek četrtega niza je bil podoben. Slovenija ves čas v občutnem vodstvu, očitno je naše izgubljeni niz dodatno motiviral in vprašanje o končnem zmagovalcu je bilo hitro razrešeno. Na koncu so Slovenci v stilu dobili zadnji niz z izidom 25:15. Slovenija ima po dveh tekmah na EP v Stožicah, ki so bile skoraj povsem polne, popoln izkupiček.

Slovenija - Finska 3:1  (25:18, 26:24, 24:26, 25:15)

Izidi drugih skupin:
- skupina A (Marseille):
Grčija - Francija              0:3 (-14, -18, -24)
Bolgarija - Portugalska        3:1 (23, -28, 23, 22)

- skupina B (Bruselj):
Nemčija - Belgija            2:3 (-23, -17, 22, 15, -13)
Slovaška - Avstrija          3:1 (-19, 20, 21, 15)

- skupina D (Rotterdam):
Ukrajina - Nizozemska       0:3 (-26, -27, -21)
Estonija - Črna gora        0:3 (-23, -28, -23)

Belorusija - Finska, Turčija - Slovenija
Belorusija - Finska, Turčija - Slovenija FOTO:

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.52

Jani Kovačič: Podpora publike nas je ponesla

Jani Kovačič, ki je zbrane v Stožicah navdušil z nekaj potezami, je poudaril, da je nekaj posebnega igrati pred tako številčno publiko, da pa najtežji nasprotniki še prihajajo.

22.47

Žiga Štern: Hitro je treba pozabiti današnjo zmago, jutri nas čaka nova tekma

Eden izmed najboljših posameznikov v naši reprezentanci danes 25-letni Žiga Štern je dejal, da je vsaka zmaga pomembna, da pa je potrebno uspehe kmalu pozabiti, saj jih jutri že čaka Turčija.

22.46

SLO 25:15 FIN (3:0)

ZMAGAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! Tine Urnaut je z enojnim blokom dosegel zadnjo točko na srečanju in poskrbel za evforijo v Stožicah!