Odbojka

Slovenske odbojkarice z zmago nad Portugalkami ostajajo prve v skupini B

Mislinja, 12. 06. 2019 22.05 |

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v petem krogu srebrne evropske lige v Mislinji premagala Portugalsko s 3:1 (25, 15, -23, 15). S tem so izbranke Alessandra Chiappinija zadržale prvo mesto v skupini B, da pa bodo tega zadržale tudi na koncu, bodo morale v zadnjem krogu doma proti Grčiji osvojiti vsaj točko.

Pred Grkinjami imajo po petih tekmah točko prednosti. Slovenke, ki so prejšnjo soboto proti istim tekmicam v gosteh izgubile z 2:3, so pred 650 gledalci v prvih dveh nizih prevladovale v bloku, to jim je prineslo vodstvo z 2:0, a tesen tretji niz so izgubile, tako da je marsikdo v dvorani pomislil, da se obeta nova drama. A izgubljeni niz je Slovenke podžgal, v četrtem nizu dvoma o zmagovalcu ni bilo že od samega začetka.

V slovenski vrsti je blestela korektorka Darja Eržen, ki je bila z 21 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme, med drugim je dosegla tudi štiri ase. Tina Grudina je bila učinkovita pri prvem tempu, dosegla je 14 točk, zanesljiva je bila tudi Saša Planinšec, k zmagi je prispevala 13 točk. Zelo dobro igro je spet pokazala tudi podajalka Eva Mori. Slovenke bodo odločilno tekmo spet igrale v Mislinji, v soboto bodo tam priložnost za prvo mesto iskale Grkinje, ki so na domačem igrišču medsebojni dvoboj izgubile z 0:3.

Slovenija - Portugalska 3:1 (25, 15, -23, 15)