Odbojka

V tekmi za bron poljski odbojkarji nadigrali Srbijo

Katowice, 19. 09. 2021 17.24 |

Poljska moška članska odbojkarska reprezentanca je po hitrem postopku s 3:0 v nizih (25:22, 25:16, 25:22) premagala nerazpoloženo Srbijo, ki ji tako ni uspelo ubraniti naslova evropske prvakinje izpred dveh let v Parizu. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Wilfredo Leon s 14 točkami.

Razen v večjem delu tretjega niza srbski odbojkarji niso bili na ravni iger iz skupinskega dela. Po bolečem polfinalnem porazu proti Italiji (1:3) večer prej so Uroš Kovačević, Aleksandar Atanasijević in druščina ponovili povprečno predstavo v boju za bronasto medaljo, ki je zasluženo pripadla domačinom Poljakom.

Včerajšnji osmoljenci v rdeče-beli tekmovalni opremi so v uvodni niz vstopili odločeni, da popravijo vtis po polfinalni zaušnici, ki jim jo je zadala izjemna slovenska izbrana vrsta. Po hitrem vodstvu s tremi točkami prednosti (5:2, 6:3, 7:4) so Poljaki nadaljevali napadalno igro – pravočasni v bloku in natančni pri organizaciji napadov so povsem onemogočili razvoj igre srbske reprezentance. Sredi prvega niza je Srbom uspelo ujeti rezultatski priključek (15:14), a to je bilo tudi vse, kar je varovancem nekdanjega slovenskega selektorja Slobodana Kovača uspelo storiti v boju za izenačeno končnico tega dela igre. Poljska je uvodni niz dobila z izidom 25:22.

Statistika tekme za bronasto medaljo
Statistika tekme za bronasto medaljo FOTO:

Popolna nemoč Srbije v drugem nizu, precej boljši odpor v zadnjem
Če je bil uvodni niz s srbskega zornega kota kolikor toliko sprejemljiv, pa bodo skušali Srbi nadaljevanje čim prej pozabiti. Pri Poljakih sta se razigrala mladi up Jakub Kochanowski in odlični kubanski korektor Wilfredo Leon, ki je do konca tekme zbral največ točk (14).

Ko je Poljska po Drzyzgovem uspešnem začetnem udarcu ušla na +7 (13:6), je bilo bolj ali manj jasno, da je za Srbijo izgubljen tudi ta niz, ki so ga domačini dobili s prepričljivim rezultatom 25:16.

Srbski selektor Kovač je skušal s številnimi rotacijami vnesti nekaj prepotrebne sveže energije, da bi nekdanji evropski prvaki z njo preobrnili potek dogodkov na igrišču Spodek Arene v Katowicah. To mu je do določene mere tudi uspelo, a kaj, ko so Srbi  po izenačenju izida na 22:22 storili dve začetniški napaki pri sprejemu poljskega začetnega udarca, kar je bilo dovolj za zasluženo zmago aktualnih svetovnih prvakov s 3:0 v nizih. Tudi zadnji del se je končal z enakim izidom kot prvi, torej 25:22.