Odbojka

Mlade odbojkarice bodo EP lovile doma

Ljubljana, 08. 04. 2021 15.54 |

Maribor bo med 6. in 9. majem gostil drugi krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo deklet do 16. leta starosti. Slovenske odbojkarice se bodo za nastop na EuroVolleyju pomerile s Turčijo, Portugalsko in Avstrijo. Reprezentanca dečkov do 17 let se je na prvenstvo stare celine že uvrstila.

Slovenke so na turnirju v Zadru osvojile drugo mesto in se uvrstile v dodatne kvalifikacije FOTO: OZS

Z Evropske odbojkarske konfederacije (CEV) so sporočili, da bo Slovenija gostiteljica ene od petih kvalifikacijskih skupin v okviru 2. kroga predtekmovanja za evropsko prvenstvo do 16 let. V Mariboru bomo tako spremljali obračune naše najmlajše izbrane vrste, ki si bo še drugič zapored skušala priigrati vozovnico za EuroVolley, ki ga bosta med 10. in 18. julijem skupaj gostili Madžarska in Slovaška. Mlade Slovenke pod vodstvom Žive Cof so se v reprezentančnem dresu prvič predstavile v 1. krogu kvalifikacij, ki smo jih marca spremljali v Zadru. Naše odbojkarice so se veselile zmag nad Avstrijo, Hrvaško in Madžarsko, nato pa so morale v velikem finalu po petih nizih priznati premoč Češki. Čehinje so si tako zagotovile uvrstitev na EuroVolley, naša dekleta pa nastop v 2. krogu kvalifikacij.

Slednje bodo odigrale na domačih tleh, ko bodo med 6. in 9. majem v Mariboru v okviru kvalifikacijske skupine E gostile Turčijo, Portugalsko in Avstrijo. V skupini A bodo igrale Belgija, Belorusija in Ukrajina, v skupini B pa Bolgarija, Finska, Estonija in Severna Makedonija. Skupino C sestavljajo Hrvaška, Romunija in Nemčija, skupino D pa Poljska, Nizozemska, Francija in Litva.

Reprezentanca dečkov do 17 let, ki jo vodi Iztok Kšela, si je z zmago v 1. krogu kvalifikacij nastop na evropskem prvenstvu že zagotovila.