Mariborčani presenečenje zaključnega pokalnega turnirja

Ljubljana, 20. 01. 2020 09.37 |

M.J./E.Č.
1

Ljubljanski ACH Volley je tretjič zapored osvojil odbojkarsko pokalno lovoriko, skupaj pa je za oranžne zmaje to 12. pokalni naslov. Mariborčani, ki so v polfinalu presenetljivo izločili Calcit Volley, ostajajo pri treh, zadnjega so osvojili v sezoni 2005/2006, a so že z uvrstitvijo v sklepni del pokalnega tekmovanja prijetno presenetili.

Matija Pleško FOTO: Damjan Žibert
Mariborski odbojkarji so se po štirinajstih letih, ko so v Kanalu v finalu premagali Salonit Anhovo, vnovič uvrstili v pokalni finale. Zanimivo je, da takrat na tem zaključnem turnirju ni bilo ACH Volleyja, ki je v tokratnem finalu po izgubljenem prvem nizu vendarle gladko ugnal Mariborčane. "Najprej moram ACH Volleyju čestitati za osvojeno lovoriko. Dokazal je, zakaj je najboljši v Sloveniji in zakaj igra Ligo prvakov. Svojim fantom nimam česa očitati, zaslužijo si vse čestitke za igro, ki so jo prikazali na tem turnirju. Najprej smo premagali Calcit, nato smo Ljubljančanom odvzeli prvi niz, bili blizu drugega, kasneje pa smo 'ugasnili'. Poznalo se nam je, da se je včerajšnja tekma končala pozno, nekateri so šli spat šele ob štirih zjutraj. Ampak vprašanje je, ali bi tudi brez tega lahko premagali Ljubljančane, veseli pa me, da smo na pravi poti. Jutri bomo počivali, od torka naprej pa nadaljujemo delo," je za uradno spletno stran OZS po končanem turnirju povedal trener Merkur Maribora Sebastijan Škorc