Bicskei je dobil odpoved potem, ko je reprezentanca izgubila skoraj vse možnosti za uvrstitev na svetovno prvenstvo prihodnje leto. Madžari so namreč na srečanju šestega kroga kvalifikacij skupine 8 izgubili na gostovanju v Gruziji z 1:3, za drugouvrščeno Romunijo pa zdaj zaostajajo za štiri točke.
Nogometna zveza se je zaradi slabih izidov odločila prekiniti pogodbo, ki bi se dosedanjemu selektorju iztekla konec leta, na njegovo mesto pa je začasno postavila glavnega trenerja mlade reprezentance Imreja Gelleija.
Madžarska nogometna reprezentanca je v letu praznovanja svoje 100. obletnice zmagala na vsega enem srečanju, štirikrat je remizirala, trikrat pa izgubila. Bicskeija izguba službe ni posebej presenetila, vse pa pove že njegova izjava: "V zadnjih 18 mesecih sem na vsako tekmo prišel z mislijo, da bom v primeru poraza ostal brez zaposlitve."