Šport

OKS šestkrat podelil veliko statuo

Laško, 12. 04. 1999 16.32 1 min branja 0

image (28)

Olimpijski komite Slovenije - združenje športnih zveze (OKS) je v Kulturnem centru Laško podelil nagrade in priznanja za športne dosežke v letu 1998. Olimpijske plamenice, ki jo prejmejo dobitniki olimpijskih medalj, OKS ni podelil, zato pa je kar šest športnikov prejelo veliko statuo, 20 pa malo statuo. Prireditve se je udeležil tudi predsednik Republike Slovenije Milan Kučan.

Veliko statuo, ki jo prejmejo športniki z medaljo s svetovnega prvenstva ali evropski prvaki, so prejeli jadralca Tomaž Čopi in Mitja Mardon za srebro na SP, Rajmond Debevec bronasti na strelskem SP z malokalibrsko puško (3 x 40) in evropska prvakinja v veleslalomu s snowboardom Polona Zupan. Na predlog Odbora za vrhunski šport (OVŠ) so statue prejeli tudi biatlonka Andreja Grašič, alpski smučar Jure Košir in smučar skakalec Primož Peterka, ki so na olimpijskih igrah v Naganu osvojili peta mesta. Njihovi trenerji Lojze Mikolič, Sigi Prey, Vladimer Korolkovič, Pavel Grašič in Jelko Gros pa so za dosežke svojih varovancev prejeli zlato plaketo OKS.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763