Olimpija in Laško zmagala

Domžale/Ljubljana, 05. 05. 2004 00.00 |

Košarkarji Pivovarne Laško so v prvi tekmi polfinala 1. A SKL premagali Helios s 73:65, košarkarji Uniona Olimpije pa so premagali Geoplin Slovan z 99:79.

Helios - Pivovarna Laško 65:73 (17:20, 30:44, 48:56)

Dvorano Komunalnega centra so zopet napolnili ljubitelji košarke, ki pa niso doživeli novega presenečenja domžalskega moštva. Pred začetkom je bilo nekoliko slovesno, ko so domači navijači Ravbarji predali svojim igralcem darilo za uvrstitev v ligo Goodyear.

Domači so spet začeli nekoliko raztreseno in Laščani so že v četrti minuti vodili z 9:2, do sedme minute pa je prednost gostov narasla na 10 (14:4). Domači se nikakor niso našli v igri, delali preveč napak in Laščani so prednost držali do 18:8. Do konca četrtine je varovancem Lada Gorjana vendarle uspel delni izid devetih točk in prvi del se je končal s 17:20. V nadaljevanju so Laščani vajeti ponovno vzeli v svoje roke in z agresivno igro nekoliko pobegnili na 27:21. Sledile so minute domačih košarkarjev, ki so v 15. minuti prvič izenačili na 27. Nekaj časa je na igrišču potekal izenačen boj, nakar je Laščanom do konca drugega dela uspel niz 14 točk, kar je pomenilo vodstvo s 44:30.

V začetku drugega polčasa so Laščani zadrževali domače na 14 točkah prednosti, vodstvo nato povišali 17 točk (49:31), nakar so domači z dobro igro znova pritisnili in se pred zaključno četrtino približali na vsega osem točk. Zadnja četrtina je bila zelo razburljiva, igralci Aleša Pipana so uhajali domačim za nekaj točk, ti pa so jih uspešno lovili. Še v 39. minut so bile le štiri točke razlike (64:68), toda za končni preobrat v vrstah Heliosa na bilo dovolj moči.

Dvorana Komunalnega centra: gledalcev 1.300, sodnika: Jeršan, Fekonja (oba Ljubljana), Boltauzer (Maribor)

Helios: Janža 7 (0:2), Zalokar 8, Dundov 7, Bajramlič 5, Turk 6 (2:3), Močnik 16 (6:8), Laškevič 16 (0:2)

Pivovarna Laško: Dončič 12 (0:2), Jokič 9 (4:5), Dojčin 8 (2:4), Rizvič 2, Jelesijevič 9, Lazič 9 (4:4), Joksimovič 24 (12:14)

Prosti meti: Helios 8:15, Pivovarna Laško 22:29

Met za tri točke: Helios 3:10, Pivovarna Laško 7:27

Osebne napake: Helios 24, Pivovarna Laško 21

Pet osebnih: Zalokar (36.), Bajramlič (39.)

__________________________________________________

Union Olimpija - Geoplin Slovan 99:79 (21:25, 52:39, 73:64)

Košarkarji Uniona Olimpije so pričakovano povedli z 1:0 v polfinalnem dvoboju državnega prvenstva proti Geoplin Slovanu. Za uvrstitev v finale, kjer se bodo merili na tri zmage z zmagovalcem dvoboja Helios - Pivovarna Laško (slednja vodi 1:0), potrebujejo še eno zmago, ki jo lahko dosežejo že v soboto v Mariboru.

Tekmo, ki je bila zaradi odsotnosti glavnih igralcev Slovana kapetana Drobnjaka in Modriča praktično odločena že vnaprej, so zaznamovali izredno nerazpoloženi sodniki Lovšin, Kolar in Lindič. V prvem polčasu so brez pravega razloga dosodili tri tehnične napake, kopico čudnih ali nerazumljivih prekrškov na obeh straneh ter večkrat povzročili hudo napetost na parketu. Tako je skoraj šel v pozabo odličen začetek gostov, ki so povedli z 12:2 in prednost zadržali do konca prve četrtine. Šele z delnim izidom 14:0 je Union Olimpija prešla v ospredje in tam zdržala do konca, čeprav z igro in pristopom ni zadovoljila maloštevilnih gledalcev v dvorani Tivoli.

Dvorana Tivoli: gledalcev 500, sodniki: Lovšin, Lindič (oba Ljubljana), Kolar (Kranj)

Union Olimpija: Baždarič 9 (2:2), Boisa 6 (0:1), Anagonye 4 (2:2), Štelmahers 19 (3:3), Ožbolt 15, Maravič 17 (3:4), Dujmovič 8, Rahimič 21 (1:3)

Geoplin Slovan: Vidakovič 8 (8:9), McLinton 25 (7:8), Bursič 5, Klepo 13 (7:8), Savič 2, Petrovič 7, Zupan 19 (1:2)

Prosti meti: Union Olimpija 11:15, Geoplin Slovan 23:27

Met za tri točke: Union Olimpija 8:22 (Štelmahers 2, Maravič 2, Dujmovič 2, Baždarič, Ožbolt), Geoplin Slovan 8:18 (McLinton 4, Zupan 2, Petrovič, Bursič)

Osebne napake: Union Olimpija 26, Geoplin Slovan 21

Pet osebnih: Dujmovič (34.), Savič (36.)